Tags: "Komisioni"

07 Maj
0

Reagim i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Pleniumi i komitetit qendror të Rilindjes, pamundësoi mbledhjen e Komisionit të Politikës së Jashtme

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, në një postim në facebook, shprehet se konferenca e sotme e kryeministrit Edi Rama, bashkë me grupin parlamentar të PS, ka pamundësuar mbledhjen e sotme të Komisionit të Politikës së Jashtme. Kjo sipas Çollakut, ...

Read More
03 Pri
0

Komisioni për dezinformimin, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Kam hijet e mia të dyshimit që do të jetë një arsye për të kontrolluar ndoshta më shumë median në Shqipëri

  Nënkryetarja e PD dhe kryetarja e komisionit parlamentar të edukimit dhe mjeteve të informimit, Flutura Açka, ka folur për mediat pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve ku u kërkua ngritja e një komisioni të posaçëm për dezinformimin. Zonja Açka ...

Read More
11 Mar
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: PS po kërkon të dështojë reformën zgjedhore

    DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARIT TË KOMISIONIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ Tre ditë më parë i jam drejtuar me një thirrje publike partisë socialiste për të sqaruar në interes të publikut një çështje ...

Read More
14 Shk
0

Njoftim për median nga Komisioni i Apelimit pranë PD

  NJOFTIM PËR MEDIAN NGA KOMISIONI I APELIMIT PRANË PD     Sot më datë 14.02.2024, në selinë e Partisë Demokratike të Shqipërisë, u mblodh Komisioni i Apelimit me këtë rend dite:   Shqyrtimi i ankimit të z.Qamil Gjyrezi   ...

Read More
24 Jan
0

Sekretari Ligjor, Indrit Sefa, përgënjeshtron pretendimet se PD ka zvarritur punën e komisionit për reformën zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT LIGJOR TË PD, INDRIT SEFA   Në cilësinë e ekspertit të Komisionit të Reformës Zgjedhore i propozuar nga Partia Demokratike dua t’ju vë në dijeni që pretendimet e ngritura për zvarritje të punës së këtij komisioni ...

Read More
24 Jan
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: Komisioni i reformës zgjedhore nuk është vendi ku bëhet show politik, qoftë edhe për të shkuar drejt rrugës së shpresës

  REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARI I KOMISIONIT TË REFORMËS ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ   Komisioni i reformës zgjedhore nuk është vendi ku bëhet show politik, qoftë edhe për të shkuar drejt rrugës së shpresës. Opozitarizmi nuk ...

Read More
20 Jan
0

Denoncimi nga Basha një ditë më parë: PS plan për të kontrolluar dhe goditur SPAK-un e Reformën në Drejtësi përmes një komisioni të ashtuquajtur të të drejtave të njeriut që shkelen nga institucionet e drejtësisë

  Deklarata e kryetarit të PD, dje gjatë konferencës për median: “Tani që Reforma në Drejtësi po fillon të jap rezultat, tani që SPAK-u po fillon të godas pandëshkueshmërinë historike të korrupsionit të kësaj qeverie, qeveria ka nxjerr nga syrtarët ...

Read More
19 Tet
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: Maxhoranca po bllokon reformën zgjedhore. PD e gatshme për të mundësuar votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëkohësisht bashkëkryetari I Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Enkelejd Alibeaj ka marrë pjesë sot në një aktivitet të organizuar nga BE, SHBA dhe KQZ për votën e emigrantëve. Në deklaratën për mediat, Alibeaj ...

Read More