Tags: "familjet"

27 Feb
0

Denoncimi i kryetarit të PD dega Durrës, Joni Myshketa: Prej 1 viti Bashkia Durrës ka lënë 2500 familje pa bonus qiraje duke i detyruar të kthehen në banesat e tyre të dëmtuara nga tërmeti

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, DEGA DURRËS, JONI MYSHKETA   Klithmat e qytetarëve në derën e Bashkisë së Durrësit  ditë më parë, duhet ta shkundnin nga themelet çdo qytetar dhe të kuptonin se ato klithma, janë këmbana e ...

Me Shume
12 Feb
0

Sekretarja për pushtetin lokal, Alfrida Marku: Kur kanë kaluar mbi 4 vite nga tërmeti, ndërkohë familjet e dëmtuara nga tërmeti përballen më vështirësi të shtuara

  DEKLARATË E SEKRETARES PËR PUSHTETIN LOKAL DHE DECENTRALIZIMIN NË PD, ALFRIDA MARKU Kur kanë kaluar mbi 4 vite nga tërmeti i 26 nëntorit, abuzimet sa vijnë e dalin në dritë, ndërkohë familjet e dëmtuara nga tërmeti përballen më vështirësi ...

Me Shume
23 Oct
0

“Kruja nuk ju do Edi Rama”, deputetja e PD: 4 vite pas tërmetit të frikshëm të 26 nëntorit , banorët e Krujës ende nuk kanë një çati mbi kokë

Deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka reaguar për vizitën e kryeministrit Edi Rama në qytetin e Krujës. Bakiu shprehet se edhe sot 4 vite pas tërmetit të frikshëm të 26 nëntorit , banorët e Krujës ende nuk kanë një ...

Me Shume
07 Oct
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitë në një familje në Arrëz, bashkia Dimal

Kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë takimeve në bashkinë Dimal, është ndalur për të vizituar edhe familjen e Shaban Tafës në fshatin Arrëz. Basha shprehet se situata e vështirë ekonomike bën që banorët e zonës ta kenë akoma më të ...

Me Shume