Tags: "Dimal"

11 Maj
0

Fermerët e Samaticës drejt falimentimit/ Kreu i PD Dimal, Eugert Cjapi: Rreth 95% e tyre janë me kredi. Shteti i ka lënë në mëshirë të fatit!

Kryetari i degës së PD, Dimal, Eugert Cjapi, pas takimeve që ka zhvilluar me fermerët e Dimalit, ka përcjell shqetësimin e tyre se prodhimet po shiten nën kosto dhe që nuk mbulojnë shpenzimet. Ai gjithashtu thotë se 95% e fermerëve ...

Read More
11 Shk
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Dimal

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS TË PD, DIMAL   -Partia Demokratike sot ka arsye ta mbajë kokën lartë. Ka arsye të shoh me optimizëm të shoh drejt të nesërmes. dhe ...

Read More
07 Tet
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitë në një familje në Arrëz, bashkia Dimal

Kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë takimeve në bashkinë Dimal, është ndalur për të vizituar edhe familjen e Shaban Tafës në fshatin Arrëz. Basha shprehet se situata e vështirë ekonomike bën që banorët e zonës ta kenë akoma më të ...

Read More
07 Tet
0

Takimet në Dimal, Basha vizitë në biznesin e sipërmarrësit Miri Hoxha: Lufta kundër monopoleve dhe korrupsionit do t’i japë biznesit frymëmarrjen e nevojshme

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte sot më Probat të bashkisë Dimal, ku vizitoi biznesin e sipërmarrësin Miri Hoxha. Basha u njoh me problematikat e biznesit dhe nevojën që ka për mblshtetje. Sipas Bashës, lufta kundër monopoleve dhe korrupsionit do ...

Read More
07 Tet
0

Basha në familjen e Idajet Çelës në Samaticë: Një familje fisnike me kontribut të pakursyer për të djathtën

Gjatë qëndrimit në Dimal, kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi edhe familjen e Idajet Çelës në Samaticë, familje e cila nuk ka reshtur asnjë sekondë së mbështeturi PD dhe të djathtën shqiptare. “Pata kënaqësinë të vizitoja shtëpinë e Idajet Çelës, ...

Read More
07 Tet
0

Basha, takim me fermerët e Dimalit: Rritja e çmimeve dhe mungesa e mbështetjes i ka bërë ata të dalin me humbje

Në Dimal, ku ndodhet sot në kuadër të turit në të gjithë vendin,  kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  bisedoi me fermerët të cilët po vuajnë pothuajse plotësisht mungesën e vëmendjes së qeverisë. Fermerët i shprehen kreut të PD,  shqetësimet ...

Read More
07 Tet
0

Turi i takimeve nëpër Shqipëri, Basha ndalet sot në Dimal

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  zgjodhi Dimalin këtë të shtunë, për të vijuar turin e tij. Me një postim në rrjetet sociale Basha është shfaqur në një kafe mëngjesi me disa banorë të kësaj bashkie, nga ku më pas ...

Read More