Tags: "diktatura"

29 Oct
0

Basha viziton familjen që vuajtur persekutimin e diktaturës komuniste në Koplik

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi sot në Koplik familjen e Rexhep Currit, familje që vuajtur persekutimin e egër të diktaturës komuniste. “Bashkë me pendesën dhe ndjesën e thellë të Partisë Demokratike për vonesën me të cilën jemi ballafaqur me ...

Me Shume
28 Aug
0

“U përball me dhunën e egër të diktaturës”, Basha shpreh ngushëllime për shkrimtarin Ahmet Bushati: Shkodra dhe mbarë vendi humbën një fisnik dhe intelektual të rrallë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shorehur ngushëllime për shkrimtarin dhe përkthyesin Ahmet Bushati, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme. Me anë të një statusi në Facebook, Basha shprehet se Ahmet Bushati ishte edhe një hero ...

Me Shume