Tags: "cmimi"

03 Oct
0

Denoncimi i PD: Qeveria po i rrit çmimin i ujit qytetarëve dhe e gjitha po kalon në heshtje

Partia Demokratike ka denoncuar rritjen e tarifave nga ana e ujësjellësave në të ashtuquajturën reformimi i tyre. Nw njw deklaratw pwr mediat, inxhinieri Azmer Duleviç, shprehet se reforma nënkupton që një shoqëri, tashmë përfshin disa bashki ku aktualisht aplikohen tarifa ...

Me Shume
08 Sep
0

Çmimi lartë i karburantit, Tabaku: Taksimi socialist dhe ortakëria me oligarkët nuk ulë çmimin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka ngritur sot shqetësimin se ndonëse në tregun ndërkombëtar çmimin i karburantit ka rënë, në Shqipëri nuk ndodh diçka e tillë. Tabaku bën përgjegjëse qeverinë, teksa e quan ortake me oligarkët, gjithashtu thekson se ...

Me Shume