Tags: "burgu"

07 Feb
0

Amendamenti për amnistinë, Alibeaj: PD ka një borxh ndaj të gjithë qytetarëve që iu përgjigjën thirrjeve të saj për protesta të ligjshme

  Nënkryetari dhe deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar pas pranimit në Komisionin për Çështjet Ligjore të amendamentit të PD për amnistinë penale, ku parashikon lirimin nga burgu të qindra qytetarëve që janë arrestuar padrejtësisht në protestat e organizuara ...

Me Shume
15 Dec
0

Vrasja në burgun e Peqinit/ Reagon Sekretari për Sigurinë Kombëtare në PD, Xhemal Gjunkshi: Ngjarja pasqyron cënim të rendit, sigurisë publike dhe një realitet tensioni të rënduar të shoqërisë

  Sekretari për Sigurinë Kombëtare në PD, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në burgun e Peqinit, ku u vra një i burgosur dhe u plagos një tjetër. Zoti Gjunkshi shprehet se kjo ngjarje dëshmon ...

Me Shume