Tags: "biznese"

30 Oct
0

Takimet me qytetarë dhe biznese në Fushë Krujë, Basha: Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre

Në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, takoi dhe bisedoi me shumë qytetarë dhe sipërmarrës të vegjël të cilët renditen problemet dhe nevojat që kanë. “Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre, për një qeveri që ua ...

Me Shume
30 Oct
0

Kreu PD, Lulzim Basha ndalet sot në Fushë Krujë, takime me qytetarë me biznese

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  në vijim të turit të tij, sot ka zgjedhur degën e Fushë Krujës për të takuar qytetarët e për të biseduar me ta për problemet dhe zgjidhjet që duhen për këto probleme. Ditën e ...

Me Shume
03 Oct
0

Basha në Laprakë: Mbështetje  biznesit për të krijuar alternativen e re ekonomike për Shqipërinë

Gjatë paradites, kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha, në ndalesën e tij në Laprakë, u takua me sipërmarrës të vegjël e të mesëm me të cilët ndau shqetësimet e tyre, por edhe programin e PD për të ndihmuar biznesin. Basha ...

Me Shume
29 Sep
0

Basha, takim me qytetarë dhe biznese në Lezhë: Fola për ekonominë, sigurinë dhe jetën e tyre të përditshme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  gjatë vizitës në Lezhë, zhvilloi takime me qytetarë e biznese të këtij qyteti me të cilët bisedoi për problemet kryesore që ata kanë dhe që presin zgjidhje nga politikëbërja. Qytetarët i thanë kryetarit të ...

Me Shume
28 Sep
0

Basha: Duhen lehtësira për biznesin që të rrisë pagat dhe shtojë të punësuarit

Me një takim me punonjës të një fabrike të prodhimit të kpucëve, kryetari i PD Lulzim Basha mbylli vizitën dy ditore në Shkodër. Basha vizitoi kompaninë e prodhimit të këpucëve, Comfort shoes ku dhe u interesua për situatën ekonomike të ...

Me Shume
27 Sep
0

Basha në Shkodër, takim me biznesin eksportues: Tasat e rritura dhe çmimi i naftës po i çojnë drejt mbylljes. Ja si duhen mbështetur…

Gjatë vizitës në Shkodër, kryetari i PD, Lulzim Basha, i kushtoi vëmendje edhe sipërmarrjes që ashtu si edhe çdo sektor tjetër në vend, po vuan një krizë të thellë. Basha ishte sot në kompaninë e prodhimit të veshjeve Melgushi, ku ...

Me Shume