Tags: "biznes"

14 Shk
0

Thumanë-Kashar izolon zonën e biznesit,  Bakiu: Asnjë institucion nuk jep llogari në shkelje të plotë të ligjit

  DEKLARATË E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË SË PD,  MERITA BAKIU     Të nderuar qytetarë, Mungesa e transparencës dhe arroganca e qeverisë po tentojnë të izolojnë një komunitet të tërë sic është dhe Bashkia Krujë. Që prej fillimit ...

Read More
14 Tet
0

Basha, vizitë në një biznes të madh në zonën e ish-kombinatit: Reduktimi i taksave, ulja e çmimit të energjisë dhe karburantit, janë jetike për t’i krijuar frymëmarrje biznesit

Në Njësinë Administrative 6 në Tiranë, kryetari i PD, Lulzim Basha u ndal në një fabrikë sfungjeri në zonën e ish-kombinatit të drurit, ku bisedoi me punonjësit dhe drejtuesit e kësaj sipërmarrje. Sipas Bashës kriza që ka përfshirë biznesin e ...

Read More