Tags: "arrestimet"

03 Apr
0

Këshilltarja e PD në Bashkinë Tiranë, Enriketa Papa: Arrestimet dhe Hetimet e SPAK, konfimuan faktin e korrupsionit galopant që kisha paralajmëruar që në nëntor të 2023

  Reagimi i këshilltares së PD në Bashkinë Tiranë, Enriketa Papa:   Me 15 Nentor 2023, para mbledhjes se Keshillit bashkiak, kam kerkuar ne komisione e keshillit, por dhe ne seancen e mbledhjes se Keshillit, se ku kane shkuar parate ...

Me Shume
17 Aug
0

Reagimi i deputetit të PD, Seladin Jakupllarri, për arrestimet e SPAK

Deputeti i PD dhe anëtar i komisionit Parlamentar të Shëndetësisë, Seladin Jakupllarri, ka përshëndetur punën e SPAK, siç shprehet ai, për luftën ndaj konçesioneve korruptive te qeverise ne shendetesi. Postimi i plotë: Pershendes dhe inkurajoj punen e veshtire dhe te ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për sterilizimin, Sula: Vizioni kësaj qeverie ka qenë zhvatja e taksave të qytetarëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka reaguar në lidhje me arrestimet e SPAK për koncesionin e sterilizimit. Sula shprehet se vizioni kësaj qeverie ka qenë zhvatja e taksave të qytetarëve për punë që nuk bëhen asnjëherë. Postimi i plotë: ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për sterilizimin, Tabaku: Pronari i koncesionit është i lidhur me qeveritarë

Në lidhje me arrestimet e sotme për koncesionin e sterilizimit, ka reaguar edhe  deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku. Me anë të një statusi në Facebook, Tabaku ka përshëndetur veprimin e SPAK, ndërsa thekson se persona të lidhur me pushtetin ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për koncensionet në shëndetësi, reagon kryetari i PD, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lëshimit të 8 urdhër arresteve të SPAK për koncesionin e sterilizimit. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se koncesionet në shëndetësi janë vepra korruptive të qeverisë Rama dhe se janë denoncuar ...

Me Shume