Tags: "Antony Blinken"

22 Shk
0

Zëdhënësja e PD, Karabina: Socialistët në hall pas dënimit të McGonigal, përdorin vizitën e Blinken

  Reagimi i zëdhënëses së PD, Mirela Karabina:   TURP! Socialistët, në hall të madh me drejtësinë, vazhdojnë të përdorin Sekretarin e Shtetit, Z. Blinken, për të justifikuar faktin që Edi Rama ka korruptuar ish-drejtuesin e FBI-së për të goditur ...

Read More
15 Shk
0

Kreu i PD, Lulzim Basha: Rama përdor vizitën e sekretarit Blinken për t’u fshehur nga detyrimi të përgjigjet për aferën e inceneratorëve

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Është e qartë që Edi Rama ka përdorur vizitën e sekretarit Blinken për t’u fshehur nga një detyrim kushtetues, që nga ana tjetër tregon se çfarë teatri i shpifur luhet këtu ...

Read More
15 Shk
0

Basha flet për vizitën e Blinken: Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA janë strategjike

  DEKLARATA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME GAZETARËT PARA PARLAMENTIT   Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA janë strategjike. Kjo nuk është një fjalë që thuhet lehtë dhe merret leht. Çdo të thotë që marrëdhëniet janë strategjike? Ta përkthejmë ...

Read More