Tags: "abuzime"

23 Nën
0

Basha: Mbështesim SPAK në goditjen e korrupsionit, vetëm me fondet e BE janë 33,5 milionë euro abuzime

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua me fermerë të zonës në fshatin Nartë, bashkia Gramsh. Në bashkëbisedimin me fermerët, zoti Basha e ka konsideruar bujqësinë si prioritet për PD-në. Duke u ndalur tek mbështetja financiare, Basha tha se “ndërkohë ...

Read More
12 Nën
0

PD, Jakupllari: Projektbuxheti 2024 jep pak para për shëndetësinë e qytetarëve, ndërsa kthehet në një thes abuzivizmi për qeverinë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETI DHE ANËTARI I KRYESISË SELADIN JAKUPLLARI   Te nderuar qytetare! Vazhdon gllaberimi i milionra eurove nga taksat e taksapagyesve shqiptare prej koncesioneve (PPP) korruptive ne shendetesi Ky projektbuxheti jep pak para për ...

Read More
04 Nën
0

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Abuzimet me fondet e “Rrugës së Arbrit” bën që aksi mos të përballoj as shirat!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka denoncuar sërish sot “Rrugën e Arbrit” ku shprehet se cilësia e dobët e punimeve ka bërë që mos të përballoj edhe shirat e orëve të fundit. Deputeti demokrat, gjithashtu zotohet se edhe për ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, reagon Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë, Zheni Gjergji: Të paudhët që prej 10 vitesh po tallen me jetën e shqiptarëve duhet dhe do të përgjigjen para drejtësisë

Pas arrestimeve të SPAK për koncesionin e sterilizimit, ka reaguar edhe kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë, Zheni Gjergji. Gjergji shprehet se qeveria Rama do të mbahet mend nga shqiptarët si Qeveria e PPP-ve abuzive dhe që kanë shkaktuar miliona euro ...

Read More