Tags: "varferia"

26 Dec
0

PD: Shqipëria mbetet vendi me nivelin më të lartë të varfërisë

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA, MIRELA KARABINA DHE INXHINIERI, AZMER DULEVIÇ Sot kemi dy Shqipëri, ajo e shumicës së ndershme të qytetarëve që përballen çdo ditë me vështirësitë e jetesës për arsye të realitetit të rëndë ekonomik dhe social, rritjes ...

Me Shume
15 Oct
0

“Qytetarë të varfër, korrupsion i lartë”, Basha me banorët e Njësisë Administrative, Rukaj në Mat: Zgjidhja vjen përmes ndëshkimit të të korruptuarve qeveritar

Gjatë një bisede me banorët e Njësisë Administrative, Rukaj në Mat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndërsa numëroi problemet e shumta që ka vendi, tha se zgjidhja vjen përmes ndëshkimit të korrupsionit qeveritar. “Qytetarë të varfër, korrupsion i lartë. ...

Me Shume
15 Oct
0

Basha takohet me qytetarë dhe tregtarë: Në Klos shitësit presin blerësit e munguar

Në Klos, kreu i PD, Lulzim Basha,  pa nga afër këtë të dielë nivelin e varfërisë në mungesën e blerjeve në tregun e këtij qyteti. Basha takoi tregtarë që kthenin mallin sërish në shtëpi dhe blerës pa buxhet që nuk ...

Me Shume
01 Oct
0

Basha: Me politikat e qeverisë, të pasurit po pasurohen më shumë e të varfrit po varfërohen më shumë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë pasdites ka vazhduar  takimet me banorë në zonën e Pezë Helmësit dhe të Vaqarrit. “Gjatë pasdites vijova takimet me banorë në zonën e Pezë Helmësit dhe të Vaqarrit. Varfëria mbetet një realitet i ...

Me Shume
04 Aug
0

Raporti i Bankës Botërore, Tabaku: Shkalla e varfërisë në Shqipëri, sa dyfishi i rajonit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka komentuar raportin e Bankës Botërore, i cili shprehet se shkalla e varfërisë në Shqipëri mbetet “kokëfortësisht” e lartë dhe është sa dyfishi i rajonit. Në reagimin e saj, Tabaku shprehet se duhet të ...

Me Shume