Tags: "shqiptar"

22 Maj
0

Revolta e Qafë Barit, Basha: Edhe sot pas 40 vitesh çdo shqiptar e ka të përbrendshme revoltimin ndaj padrejtësive. PD do bëjë gjithçka për Shqipëri më të mirë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar 40-vjetorin e revoltës në burgun e Qafë Barit duke nderuar me mirënjohje dy protagonistët e kësaj ngjarje historike, Sokol Sokoli dhe Tomë Ndoja. Basha shprehet se “edhe sot ...

Read More
16 Tet
0

Ndarja nga jeta e Martti Ahtisaarit, Basha: Mik i çmuar i kombit tonë, pasi udhëhoqi me rrugëtimin e pandalshëm drejt 17 Shkurtit 2008, duke realizuar ëndrrën shekullore për liri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Finlandës, Martti Ahtisaari, i cili ishte një prej arkitektëve të pavarësisë së Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se Ahtisaari ...

Read More
12 Kor
0

“Shteti shqiptar është i kapur”, Tabaku: Ligjet bëhen në zyrat e biznesmenëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një postim në facebook shprehet se sot shteti shqiptar është i kapur. Sipas Tabakut, ligjet shkruhen në zyra biznesnesh, se si i gjithë shteti shqitpar është në shërbim të atyre që sot përfitojnë. ...

Read More