Tags: "Scott Mastic"

27 Tet
0

Basha, pas takimit me zëvendëspresidentin e IRI, Scott Mastic: Biseduam për prioritetet e PD, luftën kundër korrupsionit, zgjedhjet e lira, llogaridhënien politike dhe përfshirjen e sa më shumë të rinjve dhe grave në politikë

Pas takimit qe pati me zëvendëspresidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Scott Mastic, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se e ka falenderuar për bashkëpunimin dhe kthimin e saj në alternativë qeverisëse dhe promovimin e demokracisë në Shqipëri. Basha më ...

Read More
27 Tet
0

Basha me zv/presidentin e IRI: Lufta kundër korrupsionit prioritet, mbështesim SPAK, vetingu i politikanëve domosdoshmëri

NJOFTIMI PËR TAKIMIN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME ZV.PRESIDENTIN E INSTITUTIT REPUBLIKAN NDËRKOMBËTAR, SCOTT MASTIC Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot në selinë e Partisë Demokratike, Zëvendëspresidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Scott Mastic. Në takim u ...

Read More