Tags: "Rithemelimi"

09 Mar
0

Ironia e Kullurit me kryebashkiakët e Rithemelimit: Gazi para, kryebashkiaket mbrapa! Kush po bën pazar me Ramën?

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Mosbindja civile arriti sot sukesin me te madh! Rresht per nje te Rama ne Shkoder! Natyrisht ne “emer te interesit te qytetareve” te bashkive Foltoriste! Gazi para, ...

Read More
17 Jan
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, reagon për dhunën verbale ndaj nënkryetares, Flutura Açka në Komisionin e Medias

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar për dhunën verbale të ushtruar ditën e sotme nga deputetët e grupit të Foltores, ndaj nënkryetares së PD, Flutura Açka në Komisionin e Medias. Zoti Basha shprehet se ky është një ...

Read More
06 Jan
0

Sefa: Gjykata e Lartë ka legjitimuar PD si palë, reagim i dëshpëruar i rithemelimit

  REAGIM I SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE NË PD, INDRIT SEFA   Dëshpërimi i Foltores arrin në nivelet e absurdit. Duke u përpjekur të mbahen si i mbyturi mbas fijes së barit, Rithemelimi mendon se vendimet gjyqësore i jep KPK ...

Read More
17 Nën
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha sot duhet t’u tregonte shqiptarëve pse në njërën anë bën sikur bllokon Kuvendin, në anën tjeter i çon deputët në komisionet parlamentare online

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Miela Karabina, ka reaguar pas akuzave të radhës të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se hallet dhe makthet e Sali Berishës, nuk i zgjidh dhe as do t’i zgjidh me mashtrime ordinere që riciklon ditë ...

Read More
16 Nën
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, ironizon deputetët e Rithemelimit që morën pjesë në komisionet online: Natën përfitojnë grante nga Rama dhe ditën përmbysi karrige me mesazh të Berishës!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas pjesëmarrjes së deputetëve të opozitës në mbledhjen online të komisioneve sot. Zoti Çollaku ironizon pjesëmarrjen e deputetëve të opozitës, teksa shprehet se hetimi i fondeve qeveritare të AZHBR dhe publikimi i ...

Read More
12 Tet
0

“Rezoluta, e varfër dhe minimaliste”, Çollaku: Ka një akordim midis PS dhe Rithemelimit, për ta heshtur këtë debat

DEKLARATA E NËNKRYETARIT DHE DEPUTETIT TË PD, KRESHNIK ÇOLLAKU, PËR GAZETARËT JASHTË PARLAMENTIT   Duke qenë se në sallë po bëhet gjithmonë e pamundur për të marrë të drejtën për të folur, siç ju e dini unë kam interpelancë me ...

Read More
11 Tet
0

“Rezoluta, një turp i madh”, reagimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Rithemelimi dhe PS kanë rënë dakord që të heshtin për Kosovën!

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, e ka quajtur një turp të madh Rezolutën vetëm me tre pika për Kosovën, e cila është dakordësuar nga Rithemelimi dhe Partia Socialiste. Në një reagim në rrejetet sociale, Çollaku shprehet se ...

Read More
05 Tet
0

Kreshnik Çollaku – Rithemelimit: Jini më të rezervuar me akuzat, ndodh që atij që i thoni peng, e bëni kryetar grupi pastaj

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, e ka kaonsideruar lajm të mirë që kërkesa e tij për interpelancë me kryeministrin nukështë rrëzuar siç u tha dje. Por e ka cilësuar si lajm të keq shtyrjen e saj me ...

Read More