Tags: "programi"

09 Qer
0

“Ulja e lindshmërisë palgë sociale”/ Jupi: Programi i PD ndihmon familjen dhe forcon gruan

Anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi, në një intervistë për mediat ka folur për mbështetjen që do të kenë gratë me programin e PD. Duke sjell në vëmendje statistikat e INSTAT ku për tremujorin e fundit rezultoi se kishim ...

Read More
08 Qer
0

“Taksa 9% do zhvillojë ekonominë”/ Sefa për programin e PD: Ja si do ta ndihmojmë drejtësinë për uljen e stokut të dosjeve të prapambetura…

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike Indrit Sefa, në një intervistë për Ora News foli për programin e PD, duke prezantuar disa nga propozimet kryesore për ekonominë dhe drejtësinë. Sipas tij, taksa progresive e qeverisë Rama ka goditur ekonominë, në ...

Read More
08 Qer
0

Bejko: Prezantimi 1 vit përpara i porgramit nga PD është akt emancipues, propozimet janë tërësisht të realizueshme

Në një intervistë për mediat, nënkryetari i PD, Roland Bejko, ka folur për programin e Partisë Demokratike që u prezantua në Kuvendin e datës 1 qershor. Bejko e cilësoi empacipuese prezantimin e programit 1 vit para zgjedhjeve, duke i dhënë ...

Read More
07 Qer
0

Merita Bakiu: Programi i PD forcon ekonomikisht familjet shqiptare. Paratë që sot shkojnë për afera do t’i vendosim në shërbim të qytetarëve

Merita Bakiu, deputete dhe anëtare e kryesisë së Partisë Demokratike, e ftuar në Euronës Albania ka folur për programin e prezantuar ditën e shtunë, gjatë Kuvendit Programor të kësaj force politike. Bakiu theksoi se kjo është hera e parë që ...

Read More
05 Qer
0

Basha shpërndan momente nga takimi me eskpertët e ekonomisë: Programi i PD nxjerrë Shqipërinë nga kriza, forcon shtresen e mesme

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka ndarë në Facebook momente nga tryeza e sotme me ekspertët e ekonomisë. Basha shkruan se programi i PD do nxjerrë Shqipërinë nga kriza dhe do forcojë shtresën e mesme. Postimi i plotë: Ashtu siç ...

Read More
05 Qer
0

Ola Xama për programin e PD: Taksa e sheshtë prej 9%, është taksa më e mirë për biznesin

E ftuar në tryezën e Programit Ekonomik të PD-së ishte edhe gazetarja e ekonomisë Ola Xama. Gjatë fjalës së saj Xama u shpreh se sot një ndër problemet e mëdha të ekonomisë është taksa që qeveria vendosi për profesionet e ...

Read More
05 Qer
0

“Taksa 9% ndihmë për biznesin”, Zef Preci për programin ekonomik të PD: Mbrrojtja e konkurrencës e rëndësishme edhe për dekurajimin e emigrimit

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, i cili ishte pjesë e tavolinës për diskutimin e programit ekonomik të PD, shprehu mbështetje për taksën e sheshtë 9%, pasi sipas tij i vjen në ndihmë bizneseve dhe ulë evazionin. Ai gjithashtu tha se ...

Read More
05 Qer
0

“Program qeverisës”, Profesor Selami Xhepa për ofertën e PD: Korrekton dështime serioze të sistemit tonë ekonomik që janë ngjizur në këto 30 vite

Profesor Selami Xhepa, i pranishëm në tryezën e parë të organizuar lidhur me diskutimin e programit të Partisë Demokratike, tha se oferta e paraqitur korrekton dështime serioze të sistemit tonë ekonomik që janë ngjizur në këto 30 vite. Xhepa, një ...

Read More
05 Qer
0

Basha me ekspertët e ekonomisë/ Nisim një debat kombëtar që programi i PD të jetë program i gjithë shqiptarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme një tryezë diskutimi për programin e PD, ku të pranishëm ishin ekspertë të fushës. Në fjalën e tij Basha tha se sot PD nis një debat kombëtar për një program ...

Read More
05 Qer
0

“Me programin tonë luftojmë korrupsionin, garantojmë mirëqeverisje”/ Basha: Pushteti i Ramës e keqja më e madhe për vendin, Shqipëria meriton më shumë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në Facebook, ka shpërndarë sot disa nga propozimet e prezantuar të shtunën e kaluar në Kuvendin Programor të PD. Bashkë me 100 eskspertët që kanë punuar në hartimin e programit, Basha ...

Read More
123