Tags: "politikanet"

02 Gus
0

Basha takim në Gjirokastër me strukturat drejtuese të PD: Dosja e inceneratorëve dëshmi se Rama ka ndërtuar një shtet të korruptuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhës me strukturat drejtuese të qarkut të Gjirokastrës. Në postimin e tij në Facebook, Basha shkruan se dosja e inceneratorëve është dëshmi se Edi Rama ka ndërtuar një shtet të ...

Read More
21 Kor
0

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: Të tregojmë kush është i korruptuar, le të votojmë vetingun për politikanët!

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha i është përgjigjur Sali Berishës, i cili sot sërish e akuzoi si peng të Edi Ramës. Basha ka reaguar në Twitter ku shkruan se Berisha kërkon me çdo kusht e mjet të mbajë ...

Read More
18 Kor
0

Basha nga Mati: Vetting-u me parimin “ndiq paranë. SPAK të sekuestrojë pasuritë e të dënuarve për korrupsion

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve në Mat nga ku ka bërë thirrje për veting të politikanëve. Basha theksoi se SPAK duhet të sekuestrojë pasuritë e të dënuarve për korrupsion. Postimi i plotë: ...

Read More
11 Kor
0

Basha: Qeveria e zhytur në krim dhe korrupsion, duhet vetting në politikë!

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhës me demokratët e Shkodrës, në kuadër të zgjedhjeve të 29 koreikut. Basha u shpreh se qytetarët e vendit po shohin se si qeveria ka ndërtuar një sistem ...

Read More
07 Kor
0

Heshtja e Ramës garanci për kriminelët, Taulanda Jupi: Vettingu i politikanëve i domosdoshëm!

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Taulanda Jupi, me anë të një postimi në facebook, ka dënuar dhunën e fisit Raja ndaj dy qytetarëve në Fushë Krujë. Jupi shprehet se heshtja e kryeministrit Rama është mbrojtje për ta, pasi sipas ...

Read More