Tags: "oligarket"

04 Jan
0

PD: Taksimi i profesioneve të lira, po inkurajon mbylljen dhe largimin e të rinjve

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORJOLA PAMPURI   Nga 1 Janari, mbi 30 mijë profesionistë lirë në Shqipëri do të detyrohen të paguajnë një tatim progresiv deri në 23%. Në mungesë të plotë transparence dhe ...

Me Shume
23 Nov
0

Basha me fermerët e Gramshit, komenton buxhetin 2024: Shpërndarja e fondeve është bërë për 9 veta që e konsiderojnë veten pronarë të Shqipërisë, jo për qyetetarët

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimit që pati me fermerët e Gramshit ka komentuar edhe buxhetin e qeverisë për vitin 2024. Zoti Basha shprehet se ky buxhet edhe pse është më i madhi në historinë e vendit, ...

Me Shume
15 Oct
0

Basha me banorët e Burrelit: Politikat e qeverisë po dëmtojnë të varfërit dhe biznesin e vogël dhe po favorizojnë oligarkët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një ecje përgjatë qendrës së Burrelit, takoi dhe bisedoi me shumë qytetarë e sipërmarrës të vegjël, të cilët ngritën pothuajse të njëjtat shqetësime, nivelin e lartë rë varfërisë dhe mungesën e vëmendjes nga ...

Me Shume
08 Sep
0

Çmimi lartë i karburantit, Tabaku: Taksimi socialist dhe ortakëria me oligarkët nuk ulë çmimin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka ngritur sot shqetësimin se ndonëse në tregun ndërkombëtar çmimin i karburantit ka rënë, në Shqipëri nuk ndodh diçka e tillë. Tabaku bën përgjegjëse qeverinë, teksa e quan ortake me oligarkët, gjithashtu thekson se ...

Me Shume
18 Jul
0

Flutura Açka: Studentët e mjekësisë i mërzisim me ligje të bëra enkas për oligarkët

Deputetja e PD, Flutura Açka, ka shprehur edhe një herë mbështetje për studentët e mjekësisë të cilët kundërshtojnë projektligjin e qeverisë. Në një postim në ‘Facebook’, Açka ka ndarë foto nga grupi i studentëve që ishin prezent ditën e sotme ...

Me Shume