Tags: "Itali"

28 Pri
0

Basha me shqiptarët në Lombardi: Nuk ka asgjë të pamundur për të realizuar votën e shqiptarëve, por kasta e vjetër politike nuk do ta mundësojë

Kryetari i Partisë Demkratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me shqiptarët në zonën e Lombardisë në Itali, ku ka vënë theksin tek vota e diasporës që sipas tij po mbahet peng nga kasta e vjetër politike në vend.   ...

Read More
09 Nën
0

Marrëveshja për emigrantët me Italinë/ Anëtarja e kryesisë së PD, Alfrida Marku: Iniciativë është jo tranparente dhe vendimmarrje individuale e Ramës. Kryeministri të jap sqarime urgjente

Anëtarja e Kryesisë së PD, Alfrida Marku, shprehet se Partia Demokratike po ndjek me shqetësim dhe ka kërkuar në mënyrë urgjente Interpelancë me Kryeministrin Rama për të dhënë sqarime lidhur me marrëveshjen e nënshkruar me Kryeministren e Italisë, për të ...

Read More