Tags: "Hetimet"

17 Mar
0

PD, Edvin Kulluri: Kryeministri, sot për të dytën herë në pak javë u shfaq i nervozuar për hetimet që po kryen SPAK dhe BKH ndaj korrupsionin qeveritar

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, EDVIN KULLURI   Kryeministri, sot, për të dytën herë në pak javë u shfaq i nervozuar për hetimet që po kryen SPAK dhe BKH ndaj korrupsionin qeveritar. Disa javë më ...

Read More
11 Dhj
0

Hetimet për Inceneratorin e Tiranës/ Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri: Përgëzojmë SPAK-un! Të nxirren përgjegjësitë ligjore për Erion Veliajn

  Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun, Edvin Kulluri, në një deklaratë për mediat ka vlerësuar hetimet e kryera nga SPAK lidhur me rolin e Bashkisë Tiranë në skandalin e Inceneratorëve. Kulluri shprehet se opinion public pret nxjerrjen e përgjegjësisë ligjore ...

Read More
17 Gus
0

“Ndërhyrja në sistemin TIMS shqetësim për SHBA”, reagon Gazment Bardhi: Grupi Parlamentar i PD mbështet hetimin e plotë të këtij skandali dhe do të ndërmarrë çdo iniciativë parlamentare për zbardhjen e plotë të tij

Reagimi i plotë i kryetarit të Grupit Parlamentar të Parti Demokratike, Gazment Bardhit: Shqetësimi i SHBA në lidhje me ndërhyrjet e raportuar në sistemet TIMS në Policinë e Shtetit meriton një vëmendje të veçantë nga Grupi Parlamentar i PD. Ky ...

Read More