Tags: "CDU"

28 Oct
0

PD: Berisha njësoj si Rama, sulmon mikun e PD dhe të shqiptarëve, Gunther Krichbaum.

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI KRESHNIK ÇOLLAKU Prej disa ditesh ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë, deputeti i Bundestagut gjerman dhe zëdhënës i CDU-së Gjermane për çështjet Europiane, miku i Shqipërisë dhe i Partisë Demokratike, Gunter Krischbaum. Gunter ...

Me Shume
26 Oct
0

Takimi me zëdhënësin e Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU, Basha: E njoha z. Krichbaum me iniciativën e PD për vettingun e politikanëve, listat e hapura, voten e diaspores

Pas takimit që pati me Zëdhënësin e Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag dhe anëtarin e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, Gunther Krichbaum, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shpreh mirënjohje për kontributin e CDU-së në rrugëtimin ...

Me Shume
26 Oct
0

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA, TAKIM ME GUNTHER KRICHBAUM, ZËDHËNËS I ÇËSHTJEVE EUROPIANE I GRUPIT PARLAMENTAR CDU/CSU DHE ANËTAR I ASAMBLESË POLITIKE TË PPE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në selinë e kësaj partie z. Gunther Krichbaum, Zëdhënës i Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag dhe anëtar i Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane. Në takim morën pjesë edhe ...

Me Shume