Tags: "abuzim"

16 Pri
0

Alfrida Marku: Bashkitë Elbasan dhe Kolonjë, i kanë hapur rrugë projekteve abuzive, duke zhvilluar në kundërshtim me ligjin procedurat për dhënien në përdorim dhe asgjesimin e 352 hektarëve pyje dhe kullota

  DEKLARATA E SEKRETARES PËR PUSHTETIN VENDOR DHE DECENTRALIZIMIN NË PD, ALFRIDA MARKU   Të nderuar qytetarë !   Abuzimet me pronën publike, shpërdorimi i taksave të qytetarëve, tendera fiktiv e në shkelje të rregullave të prokurimeve publike, operatorë ekonomik ...

Read More
29 Shk
0

Rruga e Arbrit, Gjunkshi: I bëj thirrje qeverisë t’i japë zgjidhje situatës së rënduar. Është koha që fajtorët të dalin para drejtësisë.

  SEKRETAR PËR SIGURINË KOMBËTARE DHE KOORDINIMIN EURO-ATLANTIK, XHEMAL GJUNKSHI   Stop abuzimit me rrugën e arbërit!   Është koha që fajtorët të dalin para drejtësisë.   Miq   Video qe flet sa nje mije fjalë.   Kjo video sapo ...

Read More
25 Nën
0

“Rruga që nuk mbaron kurrë”, nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Rruga e Arbrit një tallje me dibranët dhe një abuzim me taksat e qytetarëve

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka denoncuar sërish rrugën e Arbrit, pasi siç shprehet ai është rrugë që nuk mbaron kurrë. Çollaku shprehet se kjo rrugë është një tallje me dibranët dhe një abuzim me besimin dhe taksat ...

Read More
27 Sht
0

Denoncimi i PD: Qeveria abuzon me TEC-et në Vlorë. Energjia më e lirë në treg, sesa ta sigurosh përmes TEC-ve

Partia Demokratike ka akuzuon qeverinë se është duke abuzuar me dy anijet TEC të ankoruara prej një viti tanimë në Vlorë. Sipas PD, sot është më lirë të blesh energji në treg, sesa ta sigurosh atë përmes TEC-ve. Përmes një ...

Read More
14 Kor
0

Basha: SPAK nuk duhet të ndalet, të çojë para drejtësisë këdo që ka abuzuar me besimin e shqiptarëve

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke marrë shkas nga çështja ‘Ahmetaj’ i ka bërë thirrje SPAK që të shkojë para me hetimet. Me anë të mjë postimi në ‘Facebook’, Basha tha se SPAK duhet të çojë para ...

Read More