fbpx

Author Archives: admin

18 Nov
0

Duke ndryshuar Partinë Demokratike sot, nesër do ndryshojmë Shqipërinë

Kryetari Basha ndan vizionin e tij politik në bashkëbisedim me Sokol Ballën në Top Story  Balla: Ju keni lobuar personalisht edhe vitin e kaluar pro hapjes së negociatave për Shqipërinë, para shtyrjes së radhës që na u bë në dhjetor ...

Me Shume
17 Nov
0

Qeveria e ka ngritur korrupsionin ne sistem     

Projektligji “Kodi Hekurudhor i Republikës së Shqipërisë”, nuk shërben për asgjë tjetër veçse për përafrimin e legjislacionit kombëtar të transportit hekurudhor në Shqipëri me legjislacionin e Bashkimit Europian. Nuk shërben për asgjë tjetër, sepse transporti hekurudhor në Shqipëri është katandisur ...

Me Shume
17 Nov
0

Ja kush qëndron prapa plehrave – lidhjet e Ramës dhe Veliajt me kompaninë “Eco Albania” me organizatën mafioze “Ndragheta”

Njëriu që mbart vetëm ligësira, sherre dhe intriga bën gjithçka që, në një kohë kur një pjesë e mirë e qytetarëve të vendit jetojnë në dhimbje të mëdha, në terror të vërtet nga përmbytjet që pësuan, nga shembjet masive të ...

Me Shume
17 Nov
0

Kodi i hekurudhave, burokratik, hekurudhat shqiptare jashtë funksionit

E nderuar zonja Leskaj! Të nderuar kolegë deputetë! Të nderuar qytetare e qytetarë!   Projektligji që paraqitet sot mbi Kodin Hekurudhor të Republikës së Shqipërisë, lidhet me një prej sektorëve më problematikë të transportit që  ka vendi aktualisht.   Transporti ...

Me Shume
17 Nov
0

Shkarkimi me telefon, shpërdorim detyre, Ilir Beqaj të largohet

E nderuar Drejtuese e Seancës, Kolegë deputetë, Pasi vodhën buxhetin dhe shtetin, tani i janë sulur administratës. Influencat e pushtetarëve për emërimet dhe pushimet politike nga puna po dalin jashtë kontrollit.   Edi Rama po qeveris si një diktator bashkë ...

Me Shume
17 Nov
0

Në qeverisjen e Ramës, paratë e subvencioneve, investimeve, faturës së rritur të energjisë kanë shkuar në xhepat e tij dhe miqve të tij

Me paratë që Edi Rama u jep miqve dhe klientëve të tij,  naftëtaret do kishin paga më të larta, fermerët subvencione, do kishte paga dhe pensione më të larta dhe qytetarëve nuk do t’u rritej çmimi i energjisë elektrike. Këtë ...

Me Shume
16 Nov
0

Basha pret Drejtorin e Zgjerimit, Danielson: Lufta ndaj krimit, korrupsionit e drogës,  zgjedhje të lira e të ndershme, përcaktuese për integrimin e vendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Drejtorin e Zgjerimit në Komisionin Europian, Christian Danielson me të cilin ndau vlerësimin për marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave Shqipëri-BE, si dhe shprehu shqetësimin për sfidat e mëdha që po ...

Me Shume
16 Nov
0

Të rinjtë e Shkodrës në këmbë, protestë për varfërinë e papunësinë

Protesta e të rinjve ishte dhe një denoncim për fyerjet e Edi Ramës ndaj Presidentit Trump  Të rinjtë shkodranë dhe të rinjtë demokratë kanë protestuar sot në rruget kryesore të qytetit për papunësinë, për mungesën e shanseve, tarifat e rritura ...

Me Shume
16 Nov
0

Mirdita në krizë të thellë, Edi Rama miliona euro për fasadat e qendrës

Në kohën kur fshatra dhe komunitete në Mirditë janë të izoluara, me rrugë të prishura dhe pa energji, në varferi e skamje, Edi Rama bën propagandë me fasada dhe jeo 1.7 milionë euro për qendrën e qytetit. “Nuk është aspak ...

Me Shume
16 Nov
0

Mazhoranca kundër fjalës së lirë, nuk lejon dëgjesën me gazetarët që zbuluan skandalin e Sharrës

Në mbledhjen e Komisionit sot kishim planifikuar dëgjesë me grupin Pubblicus dhe me Shoqatën e Gazetarëve profesionistë, të cilët zbuluan korrupsionin dhe abuzimin në landfillin e Sharrës, ku një adoleshent gjeti vdekjen dhe gjë për të cilën humbën vendin e ...

Me Shume