fbpx

Author Archives: admin

23 Nov
0

Njeriu i Taulant Ballës ndërton në Tiranë dy kate pa leje, policia dhe bashkia nuk reagojnë

Kryetari i këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës ka denoncuar sot një rast skandaloz të favorizimit të deputetit Taulant Balla në Tiranë, ku një i afërmi i tij ndërton dy kate pa leje, dhe ndërkohë që qytetarët denoncojnë, askush ...

Me Shume
22 Nov
0

Afera Beqa-Rama me check-up, PD kallëzim penal në Prokurori

Vokshi: Kemi besim se drejtësia do funksionojë për aferën më të madhe korruptive të kësaj qeverie  Partia Demokratike dorëzoi sot në Prokurorinë e Përgjithshme kallëzimin penal ndaj Ilir Beqës në lidhje me aferën e Check-UP, ku janë konstatuar një sërë ...

Me Shume
22 Nov
0

Rrëshqitja e dherave rrezikon dhjetëra banorë në Sharrë 

Pas denoncimit të deputetit Edi Paloka shfaqen autoritetet dhe ministri i brendshëm  Rreshqitja e dherave në zonën e Sharrës në Kombinat ka rrezikuar banesat e dhjetra banorëve, të cilëve nuk u është përgjigjur asnjë autoritet megjithë thirrjet që kanë bërë. ...

Me Shume
22 Nov
0

Sëmundja e gjedhit që po shkatërron fshatarët shërohet në Tiranë, me një qeverisje për njerëzit

Lulzim Basha ishte sot pranë banorëve në fshatin Mjekës të Elbasanit të cilët ndodhen në prag katastrofe ekonomike. Sëmundja e gjedhëve, dermatoza nodulare, po shfaros lopët çka për shumicën e këtij fshati me mijëra banorë, pak kilometra nga Elbasani, është ...

Me Shume
21 Nov
0

Viktimën e atentatit e kërkonte policia prej 3 muajsh, por e gjeti banda

Viktima e atentatit mafioz dje në Fier, Nelgert Pata ishte prej 21 gushtit të këtij viti në kërkim nga policia, pasi iu bë një atentat në Tiranë, dhe ai nuk u paraqit në polici, nuk dha dëshmi, nuk bashkëpunoi, nuk ...

Me Shume
21 Nov
0

Lulzim Basha me banorët e Sukthit: Zgjidhja është një qeveri e njerëzve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi familjet e përmbytura në fshatin Rrushkull në Durrës, ku mbi 15 shtëpi ndodhen ende nën ujë dhe baltë prej 2 javësh. Familja e Aziz Totës me 3 fëmijë të vegjël është ndër më ...

Me Shume
19 Nov
0

Basha pret kreun e Vetëvendosjes: Bashkërendimi i vërtetë Tiranë – Prishtinë do të shmangë amatorizmin dhe protagonizmin e sëmurë që dëmton dhe nuk i shërben interesave të dy vendeve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja, Visar Ymeri dhe kryetarin e grupit parlamentar të kësaj partie, Glauk Konjufca. Gjatë takimit u diskutua gjerësisht mbi situatën aktuale në Shqipëri dhe Kosovë. Kryetari i ...

Me Shume
19 Nov
0

Ministri gjerman dhe Nënkryetari i CSU, Schmidt: Mbështesim PD në çdo sfidë të saj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ministrin Federal të Agrikultures dhe Ushqimit të Gjermanise, Christian Schmidt, njëkohesisht nën-Kryetar i CSU dhe zëdhënës për Politiken e Jashtme dhe Sigurinë ne CSU, me të cilin ndau vlerësimin për ...

Me Shume
18 Nov
0

Kallëzim penal për Beqën, shkarkoi me telefon drejtorin pse nuk mori pjesë në mbledhje partie

Ilir Beqaj ka konsumuar veprën penale të shpërdorimit të detyrës me shkarkimin me telefon të drejtorit të Fondit të Detyrueshëm të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor në Tropojë, me motivin që nuk mori pjesë në një mbledhje partie. Z.Hajdarmataj me shumë ...

Me Shume
18 Nov
0

Ministri i Jashtëm hungarez: PD është e përkushtuar ne rrugën e integrimit europian. I urojmë PD sukses në zgjedhjet e ardhshme.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pret  Ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në një takim Ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó. Z.Basha vlerësoi mbështetjen e Hungarisë në rrugën e ...

Me Shume