fbpx

Author Archives: admin

06 Jul
0

Basha: Izolimi ndërkombëtar për Ramën po ndëshkon Shqipërinë. I vetmi vend pa asnjë qindarkë nga projektet e BE

  Izolimi nderkombetar per Ramen po ndeshkon Shqiperine. I vetmi vend pa asnje qindarke nga projektet e BE   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Shqipëria është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor që nuk përfitoi asnjë ...

Me Shume
06 Jul
0

Endri Hasa: Për të mbuluar skandalin e Elbasanit me 3 mijë vota më shumë për PS, KQZ prodhoi dokumenta fallco posaçërisht për Taulant Ballën

Endri Hasa: Për të mbuluar skandalin e Elbasanit me 3 mijë vota më shumë për PS, KQZ prodhoi dokumenta fallco posaçërisht për Taulant Ballën Komisioni Qendror i Vjedhjeve kapet në fallsifikim të paprecedentë. Për të mbuluar skandalin e Elbasanit me ...

Me Shume
05 Jul
0

Vokshi: Paketa e censurës së Edi Ramës kundër medias online është goditje ndaj demokracisë dhe pengon nisjen e negociatave

  Paketa e censurës së Edi Ramës kundër medias online është goditje ndaj demokracisë dhe pengon nisjen e negociatave.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI I refuzuar, i bojkotuar, nga 85% e shqiptarëve në votimet moniste të 30 qershorit. ...

Me Shume
05 Jul
0

Paloka:   Bandat që prekin zgjedhjet, sot kanë kaluar çdo limit duke kërcënuar me jetë Kryetarin e KQZ dhe familjen e tij

  Në Shqipërinë e Edi Ramës ku krimi i organizuar qeverisë bashkë me të, kushdo që guxon të zbatojë ligjin, kërcënohet nga bandat e Edi Ramës   •                   Bandat që prekin zgjedhjet, mbushin kutitë, blejnë vota, sot kanë kaluar cdo ...

Me Shume
05 Jul
0

Ivi Kaso: Në 20 bashki, shkalla e manipulimit të pjesëmarrjes në 30 qershor ishte nga 5-40 %

  Janë mbi 20 bashki, me shkallë manipulimi nga 5-40 përqind nga Komisioni Qendror i Vjedhjeve.     DEKLARATË E PD, IVI KASO   Gjatë këtyre ditëve, Partia Demokratike ka njohur opinionin publik me operacionin kriminal të Edi Ramës për ...

Me Shume
05 Jul
0

Bylykbashi: Mekanizmi i manipulimit zgjedhor është shumë i pastër: mbushje e kutive të votimit me vota nga vetë komisionerët

  Mekanizmi i manipulimit zgjedhor është shumë i pastër: mbushje e kutive të votimit me vota nga vetë komisionerët Provë filmike në një qendër votimi në Kavajë, ku komisioneri mbush kutitë dhe plotëson fletët me ID-të e emigrantëve Është detyrim i ...

Me Shume
04 Jul
0

Gazment Bardhi: Denar Biba me 3 persona në KQZ, përgjegjës direktë për skemën piramidale të manipulimit të numrit të votuesve më 30 Qershor.

Denar Biba me 3 persona në KQZ janë përgjegjës direkt për zbatimin e skemës piramidale të manipulimit të numrit të votuesve më 30 Qershor.   Rreth 280 mijë fletë votimi u hodhën në kuti për zbatimin e skemës. Edi Rama ...

Me Shume
03 Jul
0

Kaso: KQZ rriti me 8% pjesëmarrjen në votimet e paligjshme të 30 Qershorit për të fshehur refuzimin e shqiptarëve ndaj Edi Ramës.

  KQZ rriti me 8% pjesëmarrjen në votimet e paligjshme të 30 Qershorit për të fshehur refuzimin e shqiptarëve ndaj Edi Ramës.   KQZ zhduku transparencën e procesit me 2 mekanizma: nuk la gjurmë në sistemin e të dhënave, vazhdon ...

Me Shume
01 Jul
0

Basha: Qëndrimi ynë nuk ndryshon: Edi Rama duhet të largohet dhe të hetohen te gjithë ata që kanë manipuluar zgjedhjet me krimin

  Dje, më të bashkuar se kurrë, jo rreth një partie politike, por rreth vlerave europiane, për të cilat qëndrojmë si komb, ju hapët rrugën për t’i kthyer dinjitetin e nëpërkëmbur çdo shqiptari.   85% e shqiptarëve refuzuan regjimin e ...

Me Shume
01 Jul
0

Bylykbashi: Raporti i ODIHR u tregoi shqiptarëve se mungesa e zgjedhjes i ka bërë votimet e 30 qershorit nul

  ODIHR u tha shqiptarëve se ata nuk patën mundësi për të zgjedhur dhe se kandidatët e qeverisë nuk kishin rivalë.   Mungesa e zgjedhjes i ka bërë zgjedhjet e 30 qershorit nul.   Opozita do të vazhdojë të provojë ...

Me Shume