fbpx

Author Archives: admin

28 Dec
0

Pse nuk e shkarkon Rroshin, pse rreshtohet me të keqen?

Studentja e komunikimit pyet Kryeministrin Jam Klevisa Studioj për komunikim Mesa duket, Edi Rama ka zgjedhur të heshtë, por unë dhe shumë moshatarë të mi, duam ta pyesim; pse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie? A nuk i ...

Me Shume
27 Dec
0

Deputetët e PD takojnë grevistët e Zharrëzit, qeveria të reagojë menjëherë

Deputetët e Partisë Demokratike, Bedri Mihaj dhe Kozma Dashi ishin sot pranë banorëve të Zharrëzit që janë futur në grevë urie, në përpjekje për të gjetur zgjidhje për problemer e rënda që kanë shkaktuar në këtë zonë punimet e Bankers. ...

Me Shume
26 Dec
0

3 kallëzime për krime të rënda, prokurori i Tiranës nuk heton por drekon e darkon me të pandehurin Veliaj

Erjon Veliaj ka të paktën tre kallëzime penale në organin e akuzës, për ndërtim pa leje, shpërdorim detyre që solli si pasojë vdekjen e 17 vjecarit Ardit Gjoklaj, dhe falsifikim firme, e provuar tashmë dhe e pranuar nga vetë ai, ...

Me Shume
26 Dec
0

Përse nuk e shkarkon Elvis Rroshin, çfarë tjetër duhet të bëjë ai që të reagosh?

Jam Edona 22 vjeç, studioj për inxhinieri ndërtimi. Ndoshta Edi Rama ka zgjedhur të heshtë, por unë dhe shumë shoqe të miat, duam ta pyesim; pse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie? Nuk i mjafton Edi Ramës ajo ...

Me Shume
25 Dec
0

Mesazhi i Lulzim Bashës nga Katedralja e Shën Gjergjit në Fier

Të gjithë besimtarëve të krishterë u uroj nga zemra: Gëzuar ditën e lindjes së Krishtit, lindjes së shpresës, besimit dhe shpëtimit. Këtu nga Katedralja e Shën Gjergjit në Fier, ku kam uruar Imzot Nikollën, Mitropolitin e ri të Fierit dhe ...

Me Shume
25 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë dhunimin e qytetarit Niko Ndini në Korçë i cili shprehu sot lirinë e mendimit në prani të Edi Ramës. Por fjalët nuk i pelqyen kryeministrit, dhe për këtë qytetari u dhunua nga garda dhe policia. ...

Me Shume
25 Dec
0

I dënuar për përdhunim, përse nuk shkarkohet Elvis Rroshi?

Gjimnazistja pyet kryeministrin: Cfarë duhet të ndodhë tjetër që të veprosh Jam Amanda 18 vjeç. Dua të pyes sot Edi Ramen; përse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie? A nuk i mjafton Edi Ramës ajo që Elvis Rroshi ...

Me Shume
23 Dec
0

Rama tha se përfaqëson shtresat në nevojë, ja e vërteta e këtyre 4 viteve

Shtresa më e varfer e shoqërisë është ajo pjese e popullsise qe trajtohet me Ndihme Ekonomike. Në kulmin e vafërise, me nje te rene te lapsit dhe pa asnje kriter, u shkurtuan, nga 120 mije familje qe trajtoheshin, në rreth ...

Me Shume
23 Dec
0

Edi Rama zgjati edhe 2 vjet pazarin e tij me lojërat e fatit

Dje, Edi Rama shtyu edhe për dy vjet të tjera hyrjen në fuqi të ligjit për lojërat e fatit. Të gjithë e mbajnë mend sesi me bujë të madhe sapo erdhi në pushtet ky Kryeministër u përbetua se do t’i ...

Me Shume
23 Dec
0

Pse nuk e shkarkon Edi Rama, Elvis Rroshin?

Jam Anilda 18 vjeç. Dua të pyes sot Edi Ramen, pse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie? Nuk i mjafton Edi Ramës ajo që Elvis Rroshi ka bërë? Nuk i mjafton dënimi nga drejtësia europiane për përdhunim dhe ...

Me Shume