fbpx

Author Archives: admin

15 Feb
0

Frika ka vdekur, kurajo qytetare do marrë fatet e vendit në dorë

Shkodër/Lulzim Basha thirrje për bashkimin e madh të 18 shkurtit në Tiranë, mes rinisë shkodrane “Diçka e madhe po ndodh në Shqipëri, diçka e madhe po ndodh anembanë vendit tonë, njerëzit po refuzojnë  dëshpërimin, njerëzit po refuzojnë të keqen, njerëzit ...

Me Shume
15 Feb
0

“Shqipëria humb 11 vende prej inefikasitetit, paaftësisë dhe korrupsionit të qeverisë”

Opozita prej ditësh disponon raportin e fundit të “Heritage Foundation” që fatkeqësisht e vendos Shqipërinë 11 vende më poshtë sesa viti 2013. Ashtu sic biznesi e di edhe raportet ndërkombëtare shprehen të shqetësuara për regresin që po ndodh me politikat ...

Me Shume
14 Feb
0

PD dorëzon kallëzimin penal ndaj avokates së shtetit, Alma Hicka

Partia Demokratike depozitoi sot në Porkurori, kallëzimin penal ndaj Avokates së Shtetit, Alma Hiçka. Hicka kallëzohet për shpërdorim detyre. Hicka jo vetëm po pengon hetimin parlamentar të çështjes CEZ, por ajo është kapur disa herë edhe në konflikt interesi, duke ...

Me Shume
14 Feb
0

Ndryshimi po vjen. Me 18 shkurt bashkimi më i madh i shqiptarëve në këto 27 vite

Kreu i demokratëve Lulzim Basha pasditen e së hënës ndaloi në Vlorë ku zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë e qytetit. Zoti Basha mori ide dhe sugjerime lidhur me protestën e 18 shkurtit e cila sipas tij është vetëm fillimi ...

Me Shume
13 Feb
0

Avokatja e Ramës nxjerr në publik frikën nga hetimi i vjedhjes së shekullit, kërkon arrestimin e Edmond Spahos

Avokatja e shtetit, një zyrë e rëndësishme që varet drejtpërdrejt nga Edi Rama ka nxjerrë sot në mesditë një shkresë ku i kërkon policisë së Tiranës të arrestojë në flagrancë z.Spaho, sepse ky i fundit e ka thirrur të dëshmojë ...

Me Shume
13 Feb
0

Është koha e qytetarëve, 18 shkurti protesta më e madhe që ka parë Shqipëria

Lulzim Basha me qytetarët e Kavajës; thirrje për bashkimin e madh populllor të 18 shkurtit në Tiranë “Koha e qytetarëve po vjen, dhe nuk ka forcë ta ndalë”, tha sot Lulzim Basha në një takim në Kavajë. Basha theksoi se ...

Me Shume
12 Feb
0

Më 18 shkurt! Të bëjmë Shqipërinë që kërkon dhe meriton rinia, të shanseve dhe meritës

Kryedemokrati Lulzim Basha bisedon me profesionistët e rinj   Kreu demokrat Lulzim Basha këtë paradite, bashkëbisedimin me të rinjtë e zhvendosi në nivel profesionistësh. Zoti Basha hapi dyert e selisë për të diskutuar me të rinjtë profesionist të fushave të ...

Me Shume
11 Feb
0

Pushtetarët duan ta mbajnë Shqipërinë siç është, të ruajnë pasurimin dhe pushtetin, qytetarët duan ndryshimin

Lulzim Basha me të rinjtë e Durrësit. Me 18 shkurt nis rruga për zgjedhje të lira, për ndryshimin e madh, për kalimin e pushtetit tek qytetarët   -Partia Demokratike është e gatshme të marrë peshën për të larguar Durrësin, durrsakët ...

Me Shume
11 Feb
0

8 ton drogë kalojnë në Durrës, grabitje në rrugë, banesa e kudo, Edi Ramës nuk i bëhet vonë

Grida Duma për kaosin që ka pllakosur vendin. Mblidhemi bashkë më 18 shkurt për të ndalur krimin Krimi, pushteti i krimit po dominon rrugët, po dominon shtëpitë, po dominon edhe aeroportin ndërkombëtar të vetëm të vendit, edhe portin e Durrësit. ...

Me Shume
11 Feb
0

Gratë, pjesë vitale e vendimit të madh të 18 shkurtit

Vokshi: Rama pasaradhës i diktaturës, të tregojë kush ekzekutoi poetin Havzi Nela. Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja Albana Vokshi u takua me drejtueset e LDG- se Lezhë, Mirditë dhe Kurbin nga ku bëri thirrje për pjesëmarrje ...

Me Shume