fbpx

Author Archives: admin

31 Oct
0

Basha: S’mund të ketë mirëkuptim për aktin antikushtetues që prishi konsensusin

Prononcimi për media i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë e PD-së: Pikë së pari nuk ka asnjë ndryshim, akti normativ thika që i nguli në shpinë konsensusit katër orë para hyrjes së ligjit në fuqi në errësirë, ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Presidentit të PPE Wilfried Martens

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh ngushëllimi, kryetarit të Grupit të PPE, Joseph Daul, për ndarjen nga jeta të Presidentit të PPE Wilfried Martens. Zoti Basha ka vlerësuar kontributin e tij të pazëvendësueshëm, si krijues ...

Me Shume
31 Oct
0

Bylykbashi: Rama po rikthen modelin e emërimeve politike në institucionet e drejtësisë

Deklaratë për media e deputetit të PD-së Oerd Bylykbashi: Sot mazhoranca socialiste, pasi e kaloi me nxitim në Komisionin e Ligjeve, voton kandidaturën e zotit Sokol Como si anëtar te Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Zoti Sokol Como, ish zëvendës ...

Me Shume
31 Oct
0

Ristani: Ndëshkohen kolektivisht drejtuesit e policisë

Deklaratë për media e deputetit të PD-së Arben Ristani: E ashtuquajtura rilindje e policisë së shtetit nuk është asgjë më shumë se goditje shkatërrimtare e organizatës së policisë brenda natës. Ky veprim i paprecedent i likuidimit të profesionistëve që asgjësuan ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Opozita e unifikuar, u dhunua konsensusi i 30 majit

Prononcimi për media i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me Ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi dhe aleatët: Ky ishte një takim me të gjithë Kryetarët e Partive Parlamentare opozitare, ku bëmë edhe një herë ...

Me Shume
31 Oct
0

Ristani: Rama mbron ndërtimet pa leje të Koços dhe Abazit

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Qeveria e “Rilindjes” e kryerilindasit Rama, që në ditët e para të pushtetit të saj, tregoi qartësisht në sytë e shqiptarëve, alergjinë për shtetin, ligjin dhe institucionet. Përveç të tjerave, ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha takon Ministren e Punëve të Jashtme të Italisë Emma Bonino

Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha zhvilloi një takim të veçantë me Ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Italisë znj. Emma Bonino. Gjatë bisedës u diskutua në lidhje me bashkëpunimin e ngushtë mes Shqipërisë dhe Italisë dhe mbështetjen ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Rama të ndalë zindjelljen dhe panikun për ekonominë

Deklarata e plotë e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në konferencën për shtyp mbajtur në selinë e PD-së. Sonte të detyruar nga një seri gënjeshtrash seriale kobndjellje dhe zindjellje dhe mungese elementare të koncepteve për ekonominë dhe aspekteve publike ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Mashtrimin e Edi Ramës për shëndetësi falas, nuk ka mjek që ta kurojë

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Kush shkon në spital, e ka një hall. Edi Rama shkoi sot në spital, dhe halli i tij i madh është se ka premtuar shëndetësi falas për të gjithë, dhe ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Përkushtimi juaj në universitet nuk duhet të ndikohet nga emërimet politike, pa meritë

Kryetari i PD Lulzim Basha ka përzgjedhur universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, për të uruar të gjithë studentët që nisin sot vitin e ri akademik. Zoti Basha është ndalur në rëndësinë e lidhjes së shkollës me nevojat e tregut, ku ...

Me Shume