fbpx

Author Archives: admin

31 Oct
0

Reagimi i Partisë Demoktratike pas votimit antikushtetues te Aktit Normativ

Deklarata për mediat e zëdhënëses së PD-së, Laura Vorpsi: Dje, mazhoranca, në shkelje të hapur të Kushtetutës dhe praktikave të mira të qeverisjes, vulosi shkatërrimin e konsensusit. Pa u fashitur gëzimi i mbarë qytetarëve shqiptarë, për rekomandimin për marrjen e ...

Me Shume
31 Oct
0

Emerimet e jashteligjshme ne Policine e Shtetit, PD dorezon padine ne Prokurori

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së z. Arben Ristani, pas dorëzimit të padisë në Prokurorinë e Përgjithshme: Partia Demokratike paraqiti sot në Prokurorinë e Përgjithshme kallëzimin penal ndaj Kryeministrit Rama dhe ministrit Tahiri për veprën penale “Të shpërdorimit të ...

Me Shume
31 Oct
0

Prishja arbitrare e ndërtimeve me leje, Turku: Shpjegime qeverisë

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së z. Ardian Turku: Ditën e sotme, deputetët e PD-së në Komisionin e përhershme parlamentar të Veprimtarive Prodhuese, në bazë të nenit 7 të Kushtetutës të Republikës së Shqipërisë, si dhe nenet 32 dhe ...

Me Shume
31 Oct
0

Bashkëbisedimi i sotëm i z. Sali Berisha me gazetarët

Së pari, shpreh kënaqësinë që ju takoj dhe që siparin e takimeve me shtypin e çelim për një ngjarje historike siç është statusi i vendit kandidat i rekomanduar për së dyti për Shqipërinë, dhe rekomandimi për hapjen e negociatave për ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Opozita zotohet të bëjë gjithçka për hapjen e negociatave

Kreu i opozitës z.Lulzim Basha priti sot në një takim Raportuesin në Parlamentin Europian për Shqipërinë z. Nikola Vuljaniç, të cilin e siguroi për mbështetjen e plotë të opozitës në procesin e integrimin për të shkuar një orë e më ...

Me Shume
31 Oct
0

Ristani: Policia nën gijotinën e Ramës e Tahirit për të hequr profesionistët

Dje, Ministri i Brendshëm, njoftoi pezullimin e gjithë sektorit të luftës kundër krimit ekonomik, ne gjithë vertikalen e vet në shkallë Republike, me arsyen e paarsyeshme të gjoja dekonspirimit të një aksioni policor nga një apo dy individë të veçantë. ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: “Qytetarët në këmbë për liritë dhe ligjin!

Basha: “Qytetarët në këmbë për liritë dhe ligjin! Basha: “Rama spekulon, Komisioni Europian nuk është avokat i aktit antikushtetues që shkelmoi konsensusin” Kryetari i PD, Lulzim Basha, në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike deklaroi se Edi Rama gënjeu ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: PD zotohet për të bërë gjithçka për hapjen e negociatave për anëtarësim. Shqipëria e meriton!

Kryetari i Partisë Demokratike z.Lulzim Basha priti në takim Ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri z.Ettore Sequi i cili i dorëzoi zyrtarisht Progres-raportin të Komisionit Europian për Shqipërinë për vitin 2013. Pas takimit Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri z.Ettore ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Të zgjedhurit vendorë në këmbë për të mbrojtur me forcën e ligjit qytetarët nga arbitrariteti

Të zgjedhurit vendorë të Partisë Demokratike do të jenë mbrojtës të fuqishëm të lirive dhe të drejtave të çdo qytetari shqiptar, pa dallim ngjyrash politike. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në mbledhjen e parë të Konventës së të zgjedhurve ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: “Uroj që çdo sprovë e mbetur, të tejkalohet me sukses!”

Kryetari i PD, njëherazi kryetar i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka uruar sot besimtarët myslimanë, me rastin e festës së Kurban Bajramit. Urimin e tij për çdo shqiptar, pavarësisht nëse jeton brenda apo jashtë kufijve administrativë, zoti Basha e ...

Me Shume