fbpx

Author Archives: admin

31 Oct
0

Strazimiri: Rama premtime boshe e shkarkime masive ne erresire

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Gent Strazimiri: Sot, në ditën e “Të rënëve të Policisë së Shtetit”, Rama dhe ministri i tij gënjyen paturpësisht duke “u premtuar” familjarëve të martirëve se do të bëjnë për ta ca ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Rama amator edhe në histori

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike denoncon përsëri Kryeministrin Rama dhe Ministrin e Brendshëm Tahiri, të cilët po vendosin ditë pas dite nën kontroll të plotë partiak, policinë e shtetit. Në kundërshtim të hapur ...

Me Shume
31 Oct
0

Ristani: PD denoncon Ramën dhe Tahirin, kontroll partiak ndaj policisë së shtetit

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike denoncon përsëri Kryeministrin Rama dhe Ministrin e Brendshëm Tahiri, të cilët po vendosin ditë pas dite nën kontroll të plotë partiak, policinë e shtetit. Në kundërshtim të hapur ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha në PPE: “Mbështesni statusin kandidat, monitoroni praktikat antiligjore të mazhorancës

Basha: “Qeveritë demoratike shërbejnë sipas ligjit dhe kushtetutës, nuk i sfidojnë ato për megallomani udhëheqje” Basha, liderëve në PPE: “Mbështesni statusin kandidat të Shqipërisë, monitoroni praktikat antiligjore të mazhorancës!” Kryetari i opozitës Lulzim Basha mori pjesë në samitin e Partisë ...

Me Shume
31 Oct
0

Berisha: Ekonomia në duart e një njeriu me zero njohuri në ekonomi, Shqipëria drejt recesionit

Fjala e plotë në Kuvend: Zonja deputetë, Zotërinj deputetë, I nderuar zoti Kryesues i Seancës, Të dashur qytetare dhe qytetarë, Parafolësi nuk meriton përgjigje pasi është i ndëshkuar njëherë nga kryetari i tij por vetëm do t’iu them një moment ...

Me Shume
31 Oct
0

Topalli: Jetojmë në kohën e fermanit Rama-Meta, jo të ligjit

Ku po e çoni Shqipërinë? Ku po e çoni ekonominë shqiptare? Ku e kanë  nisur të dashur shqiptarë ekonominë tuaj familjare? Sa para do të keni në portofolet tuaja të dashur shqiptarë pas këtij dekreti? Ky akt është kriza që ...

Me Shume
31 Oct
0

Paloka: Një milionë shuplakat, do t’ju kthehen në një milionë shkelma

Fjala e kreut të Grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka në Kuvend: Zoti drejtues i seancës, përpara se të filloj fjalën time, dua të evidentoj një fakt të turpshëm që ka ndodhur sot gjithë ditën. Së pari, Ministri i Financave ...

Me Shume
31 Oct
0

Bylykbashi: Qeveria Rama-Meta po na vjen me një bllok të zi në dorë

Fjala e plotë e deputetit te PD Oerd Bylykbashi ne Kuvend: I nderuar z. Kryetar i Kuvendit Te nderuar kolege. Një muaj e gjysëm më parë, në fillim të kësaj legjislature, debatuam gjatë në këtë sallë mbi pseudo-programin e qeverisë ...

Me Shume
31 Oct
0

Spaho: Qeveria e Ramës, 90 milionë dollarë shpenzime për luks

Fjala e plotë e deputetit te PD Edmond Spaho, në Kuvend: Te nderuar kolege. Sot diskutojmë për njërin nga disa akte qe ka nxjerre qeveria e Rilindjes por qe me mire se kushdo përshkruan thelbin e saj. Akti normativ per ...

Me Shume
31 Oct
0

Tabaku: Rama e la bashkinë me miliona dollarë borxhe

Fjala e plotë në Kuvend e deputetes së PD, Jorida Tabaku: Gjatë fjalës sime të parë në parlament në rastin e prezantimit të programit të qeverisë, shpreha mendimet e mia në lidhje me faktin që qeveria po përgatiste opinion publik ...

Me Shume