fbpx

Author Archives: admin

21 Nov
0

Paloka: Po s’more 2 mijë lekëshin e Ramës, do të marrësh kërbaçin

Fjala e kreut të Grupit Parlamentar të PD-së Edi Paloka, në Kuvend: Në vazhdën e akteve të paturpshme të saj, qeveria na ka sjellë këtu një projektligj me të cilin shpreson të vazhdojë të mashtrojë shqiptarët. Një projektligj me anë ...

Me Shume
21 Nov
0

Vorpsi: Qeveria përgjegjëse për humbjen e jetëve në Dardhas të Pogradecit

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Sapo jemi njoftuar për një ngjarje të rëndë në komunën Dardhas të Pogradecit, ku disa të rinj raportohet se kanë ...

Me Shume
21 Nov
0

PD dorëzon kërkesën në KQZ, Bylykbashi: Të vendosur për të mbrojtur lirinë e votës

Deklarata e plotë e deputetit të PD, Oerd Bylykbashki pas dorëzimit të kërkesës në KQZ: Deklarata e plotë e deputetit të PD, Oerd Bylykbashki pas dorëzimit të kërkesës në KQZ: Depozituam kërkesën e Partisë Demokratike për pavleshmërinë e zgjedhjeve në ...

Me Shume
21 Nov
0

PD: Mashtrimi i Edi Ramës me skenarin grek

Deklarata e plotë e koordinatores për mediat, Silvi Bardhi: Deklarata e plotë e koordinatores për mediat, Silvi Bardhi: “Më 31 tetor, në relacionin që i ka dërguar parlamentit Edi Rama thotë se gjendja e financave publike është e rëndë dhe ...

Me Shume
21 Nov
0

Edi Paloka: Hetim parlamentar blerjes së votës, PD në mbrojtje të demokracisë

Deklarata e plotë e kreut të Grupit parlamentar të PD, Edi Paloka: Deklarata e plotë e kreut të Grupit parlamentar të PD, Edi Paloka: Në mbledhjen që sapo zhvilluam si Grup Parlamentar, ne diskutuam më shumë se 2 orë, lidhur ...

Me Shume
21 Nov
0

PD: E vërteta për tatimet, mblodhën 15 milionë dollarë më pak se plani

Deklarata e plotë e deputetit te PD, Florion Mima: Mbrëmë, Kryeministri i vendit njoftoi se kriza ekonomike do të përfundokërka me 31 dhjetor 2013. Lajm ky, që do duhej të gëzonte të madh e të vogël në vendin tonë, por ...

Me Shume
21 Nov
0

Dhunimi i zyrave në Burrel, Strazimiri: Qeveria po krijon klimë dhune kudo në Shqipëri

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike, Gent Strazimiri: Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike, Gent Strazimiri: Zyrat e Partisë Demokratike në Mat, janë dhunuar, janë thyer, janë bastisur mbrëmë në darkë. Zyrat e Partisë Demokratike në ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Blerja e votës, vrasje e demokracisë, hetim organizatorëve, burimit të financimit

Basha: “Blerja e votës është vrasja e demokracisë, hetim organizatorëve, ekzekutorëve dhe burimit të financimit të blerjes së votave!” Basha: “Blerja e votës është vrasja e demokracisë, hetim organizatorëve, ekzekutorëve dhe burimit të financimit të blerjes së votave!” Deklarata për ...

Me Shume
21 Nov
0

Halimi:Prokuroria të nisë hetimet për blerjen e votës në Korçë, zgjedhjet të përsëriten

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Eduard Halimi: Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Eduard Halimi: “Fakte tronditëse dolën sot në mbrëmje në sytë e gjithë shqiptarëve, për manipulimin e paturpshëm të votimit në Korçë, për blerjen e ...

Me Shume
21 Nov
0

PD përshëndet zgjedhjet në Kosovë

Deklarata e plotë e deputetit të PD, Aldo Bumçi: Deklarata e plotë e deputetit të PD, Aldo Bumçi: Partia Demokratike përshëndet zhvillimin e zgjedhjeve vendore në Kosovë në një proces të lirë dhe të ndershëm, të cilat për herë të ...

Me Shume