fbpx

Author Archives: admin

21 Nov
0

Basha: Të ndihmojmë për vendimmarrjen që forcon biznesin, rrit ekonominë dhe siguron mirëqënien

Basha:  Akti normativ i buxhetit sjell pasoja të  rënda për mirëqënien e çdo shqiptari, së bashku të ndikojmë politika që forcojnë biznesin, rrisin ekonominë dhe sigurojnë mirëqënien për qytetarët! Basha: Akti normativ i buxhetit sjell pasoja të rënda për mirëqënien ...

Me Shume
21 Nov
0

Mima: Akti normativ është thjesht virusi, sëmundja e vërtetë pritet të jetë procesi buxhetor 2014

Të nderuar pjesemarres, Të nderuar pjesemarres, Fjala e plotë e deputetit të PD Florion Mima në konferencën e organizuar nga Partia Demokratike takim me biznesin: Ku po shkon ekonomia shqiptare!? – Vendimet e qeverisë dhe sfida përballë krizës globale. “A ...

Me Shume
21 Nov
0

Shehu: Rritje galopante e borxhit publik nga paaftësia e qeverisë

Fjala e deputetit të PD Sherefedin Shehu në konferencën e organizuar nga Partia Demokratike takim me biznesin:  Ku po shkon ekonomia shqiptare!? – Vendimet e qeverisë dhe sfida përballë krizës globale. Fjala e deputetit të PD Sherefedin Shehu në konferencën ...

Me Shume
21 Nov
0

Bode: Premtimi i Ramës për ta zeruar taksën e biznesit të vogël është abuziv

Diskutimi i deputetit të PD Ridvan Bode në konferencën e organizuar nga Partia Demokratike takim me biznesin:  Ku po shkon ekonomia shqiptare!? – Vendimet e qeverisë dhe sfida përballë krizës globale. Diskutimi i deputetit të PD Ridvan Bode në konferencën ...

Me Shume
21 Nov
0

Kreu i PD Lulzim Basha informon ambasadorin e SHBA mbi hapat e opozitës për mbrotjen e demokracisë

Prononcimi për media e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu: Prononcimi për media e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara ...

Me Shume
21 Nov
0

Bylykbashi: Të vendosur për ti shkuar deri ne fund lirisë së votës në Korçë

Deklarata e deputetit të PD-së Oerd Bylykbashi pas vendimit të KQZ: Deklarata e deputetit të PD-së Oerd Bylykbashi pas vendimit të KQZ: “Sot erdhëm në KQZ për të marrë materialet e nevojshme që na duhen për të vijuar më tej ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Demokracia dhe shteti ligjor nën sulmet e njëpasnjëshme të mazhorancës

Partia Demokratike e palëkundur në mbrojte të demokracisë, zgjedhjeve të lira, dhe shtetit ligjor. Partia Demokratike e palëkundur në mbrojte të demokracisë, zgjedhjeve të lira, dhe shtetit ligjor. Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti Këshillin për Ballkanin Perëndimor të ...

Me Shume
21 Nov
0

Bardhi: Rama shfrytëzon fatkeqësitë për të bërë politikë

Deklarata e kooordinatores për media, Silvi Bardhi: Edi Rama po tregon anën e tij cinike në një ditë të rëndë për gjithë vendin, dhe për familjarët e të afërmit e 7 viktimave të pafajshme në minierat e Pogradecit dhe Librazhdit. ...

Me Shume
21 Nov
0

Ristani: Rama dhe Tahiri duan ta kthejnë policinë e shtetit në strukturë ushtarake të PS-së

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: 16 oficerë të sektorit të operacioneve speciale, të trainuar nga organizatat partnere më prestigjioze ndërkombëtare si FBI, ICITAP, PAMEGA, OSBE ...

Me Shume
21 Nov
0

Tabaku: PS deformoi voten, meson te rinjte te shiten e te blihen

Fjala e plote ne Kuvend e deputetes se PD, Jorida Tabaku: Fjala e plote ne Kuvend e deputetes se PD, Jorida Tabaku: Gjatë ndryshimit të buxhetit disa herë diskutuam sygjerime tona konkrete për reduktimin e shpenzimeve operative. Për një vend ...

Me Shume