fbpx

Author Archives: admin

31 Mar
0

Basha: Qeveria, dështim spektakolar me ekonominë

Të nderuar deputetë, Anëtarë të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike dhe aleatë. Në këtë takim të përjavshëm sot dua të fokusohem tek ekonomia, fusha ku është mbledhur e vazhdon të mblidhet dështimi gjithnjë e më tronditës dhe mbytës i qeverisë ...

Me Shume
30 Mar
0

PD: Rama mbron drejtuesit e dënuar nga gjykatat

Zëdhënësja Vorpsi publikon vendimet e gjykatave për drejtuesit e CEZ në Durrës dhe Zyrës së Punës në Korçë, dhe denoncon përpjekjet e Ramës për të mbuluar të shkuarën e rilindasve të tij.

Me Shume
18 Mar
0

PD: Rama vazhdon shkarkimet në administratë, masakrën e mbulon me censurë

Oerd Bylykbashi denoncon urdhrin e Kryeministrit për të mos dhënë informacion mbi largimet nga puna,  pas kërkesave të bërë nga deputetët demokratë.

Me Shume
18 Mar
0

PD: Krimi po bën ligjin, Rama e Tahiri e kthejnë Policinë e Shtetit në strukturë partiake

Deputeti Ristani denoncon ceremoninë partiake të provimit të Policisë, dhe retorikën boshe teksa pasiguria dhe trafiku i drogës kanë arritur majat.

Me Shume
18 Mar
0

PD: Rama ia besoi sigurinë ushqimore, personit të arrestuar për kërcënim të sigurisë ushqimore

Deputetja Ademi denoncon emërimin në krye të AKU-së, të personit të arrestuar në 2012, për prodhim pijeve dhe ushqimeve që rrezikojnë shëndetin publik.

Me Shume
17 Mar
0

Basha: Qeveria në 6 muaj, për të bërë e fundit, për të zhbërë e para

Të nderuar deputetë, Qeveria Rama-Meta mbushi plot gjashtë muaj nga dita e instalimit në pushtet. Në qofte se i referohemi perceptimit të përgjithshëm të qytetarëve shqiptarë,  gjashtë muaj nuk janë akoma shumë, por nuk janë as pak për të patur ...

Me Shume
17 Mar
0

Basha: Qeveria në 6 muaj, për të bërë e fundit, për të zhbërë e para

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha analizon bilancin 6 mujor të qeverisë, duke evidentuar dështimet dhe përkeqësimet në ekonomi, siguri publike, e në gjendjen e demokracisë dhe institucioneve në vend.

Me Shume
14 Mar
0

PD: Qeveria, dhunë ndaj medias dhe fjalës së lirë

Zëdhënësja Vorpsi denoncon hakmarrjen e CEZ dhe Policisë së Shtetit ndaj emisionit investigativ.

Me Shume
14 Mar
0

Mbarësi dhe gëzim sjelltë kjo ditë, për të gjithë shqiptarët!

Kryetari i PD Lulzim Basha i ka nisur kremtimet e Ditës së Verës në Elbasan, qytet i cili e ka në traditën e tij këtë festë. Z. Basha ka vizituar panairin e përvitshëm të Ditës së Verës, nga ku ka ...

Me Shume
13 Mar
0

Propozimet e opozitës të cilat u bllokuan nga përfaqësuesit e shumicës në Komitetin e Stabilizim Asociimit

1. Shpreh keqardhje për skemën e blerjes së votave gjatë zgjedhjeve të pjesshme lokale në Korçë dhe bëjmë thirrje për një hetim të plotë dhe të shpejtë lidhur me këtë çështje. Dënojmë blerjen e votave duke e cilësuar si formën ...

Me Shume