fbpx

Author Archives: admin

23 Sep
0

PD: INUK ka krijuar në Pogradec gjëndje lufte

Kryetari i Partisë Demokratike të Pogradecit denoncon sjelljen e INUK që solli si pasojë humbjen e jetës së një të riu dhe plagosjen rëndë të dy të tjerëve

Me Shume
23 Sep
0

PD: Garancia për CEZ, qeveria rëndon dyfish xhepat e shqiptarëve

Deklaratë për shtyp e Enno Bozdos

Me Shume
23 Sep
0

PD: Edi Rama nxitësi kryesor i korrupsionit në vend

Deklaratë e deputetit Oerd Bylykbashi

Me Shume
22 Sep
0

PD: Plagosja në shkollë, goditje për rendin dhe arsimin

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi denoncon përpjekjen e policisë për të lehtësuar pozitat e autorit, familja e të cilit është e lidhur me Partinë Socialiste

Me Shume
22 Sep
0

PD: Padi në kushtetutese për paketën anti-kushtetuese të Ramës për Drejtësinë

Prononcimi për mediat i deputetit Eduard Halimi

Me Shume
22 Sep
0

PD: Z.Rama, sa herë është dënuar për drogë, krahu juaj i djathtë në Kavajë?

Deklaratë e deputetit Arben Ristani

Me Shume
19 Sep
0

PD: Edi Rama, avokat me prokurë i sarajeve të paligjshme të Koço Kokëdhimës

Deklaratë e deputetit Arben Ristani mbi shkeljen e të paktën 5 ligjeve dhe dy planeve urbanistike me kompleksin e Kokëdhimës në Qeparo

Me Shume
18 Sep
0

Basha: Parlamenti është asgjesuar nga Rama-Meta, nuk bëhemi fasadë për oligarkinë

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike para medias

Me Shume
18 Sep
0

Basha: Vlora e tradhëtuar nga Rama-Kokëdhima, ka papunësi, pasiguri, varfëri dhe emërime kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon shqetësimet e një grupi qytetarësh dhe intelektualësh vlonjatë

Me Shume
18 Sep
0

PD: 3 ditë para vizitës së Papës, qeveria bën paradë me Enverin

Kryetari i Grupit parlamentar, Paloka, dënon hipokrizinë e Ramës. “Tirana e pret Papën me fotot e martirëve të klerit në Bulevard, qeveria bën paradë me foton e vrasësit të priftërinjve”.

Me Shume