fbpx

Author Archives: admin

18 Jan
0

Qeveria mbylli sytë dhe veshët për një vit rresht për fabrikën e kokainës

Partia Demokratike denoncon lidhjet e trafikantëve me deputetë e zyrtarë të lartë të qeverisë, që po konfirmohen cdo ditë nga faktet e reja për lehtësinë që ka gjetur grupimi kriminal në aktivitetin e tij. Thirrje prokurorisë për hetim të thellë ...

Me Shume
18 Jan
0

205 milionë lekë drita të papaguara, ligji nuk vepron ndaj mikut dhe deputetit të Edi Ramës e Ilir Metës

Partia Demokratike denoncon pabarazinë para ligjit që ka krijuar Edi Rama. Qytetarët e pamundur janë në errësirë ose në burg për dhjetë mijë lekë të vjetra, deputeti biznesmen, Pirro Kapurani, pronar i fabrikës së tjegullave dhe tullave, nuk preket edhe ...

Me Shume
17 Jan
0

Zyrtarisht hidhen poshtë gënjeshtrat dhe mburrjet e Ramës për fabrikën e kokainës

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sqaruar se aksioni u krye nga ky institucion në bashkëpunim me partnerët gjermanë që sollën informacionin. Edi Ramës i mbetet të përgjigjet për shqetësimin që kanë qytetarët për ngritjen e fabrikës dhe lidhjet e ...

Me Shume
17 Jan
0

Opozita, aksion qytetar për të ulur çmimin e naftës

Deputetja Tabaku denoncon faktin se çmimi i naftës për qytetarët shqiptarë mbahet nga qeveria dhe oligarkët e saj më i shtrenjti në rajon dhe më gjërë. Paralajmërohet nisja e një aksioni me cdo mjet demokratik për të detyruar qeverinë të ...

Me Shume
17 Jan
0

Gratë demokrate, standard të ri në përfaqësim

Lidhja e Demokratike e gruas dhe fondacioni Konrad Adenauer nxisin rritjen e përfaqësimit të grave në politikë. E ftuar Doris Pack, e cila kërkoi më shumë hapësira për gratë dhe të rinjtë në politikë dhe vendimmarrje “Sot pata kënaqësine dhe ...

Me Shume
16 Jan
0

Rama mburret me suksesin e policive europiane, por nuk bën transparencë për lidhjet e trafikantëve me qeverinë

Ndërtimi i fabrikës së kokainës e në zemër të vendit e ka kthyer Shqipërinë në Kolumbi të Europës. Prej një viti trafikantët gjetën të gjithë lehtësitë që u duheshin, autoritetet mbyllën sytë dhe veshët. Po të ishte për Edi Ramën, ...

Me Shume
15 Jan
0

Basha pret ambasadorin e ri të SHBA Donald Lu: Mbështetja e SHBA, jetike për arritjet e Shqipërisë dhe kombit shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike z. Lulzim Basha priti sot ambasadorin e ri të SHBA në Shqipëri, z.Donald Lu, të cilit i uroi mirëseardhjen në Shqipëri. Duke vënë në pah ndjenjat e miqësisë dhe mirënjohjes së shqiptarëve për Shtetet e Bashkuara ...

Me Shume
15 Jan
0

Rama, hipokrizi për të fshehur problemet, të rinjtë e kanë braktisur

Deputeti Bogdani deklaron se të rinjtë janë sot më të papunë se kurrë. Rama ka rritur tarifat e studimit dhe ka ulur kuotat. Rama promovon modelin e personave me të kaluar kriminale. Asnjë alternativë për rininë nga qeveria, përveç rrugës ...

Me Shume
15 Jan
0

Ndërtimi i fabrikës së kokainës, fakt tronditës i dështimit të Edi Ramës në luftën ndaj drogës

Sekretari i Përgjithshëm Ristani, denoncon faktin se grupi kriminal kishte gjetur të gjitha lehtësitë për të ndërtuar një fabrikë kokaine në zemër të Shqipërisë. Nuk është koha për mburrje, suksesi i takon policive partnere europiane. Duhet transparencë për lidhjet që ...

Me Shume
14 Jan
0

Basha: Shkodranët rrëzuan Stalinin, do rrëzojnë dhe bustin e inkriminimit

Kryetari i Partisë Demokratike lançon projektin “Drejt Lirisë”, në 25 vjetorin e demonstratës së parë antikomuniste të 1990, në Shkodër.  Të dashur dhe të nderuar protagonistë dhe pjesmarrës në demonstratën historike të 14 janarit 1990 këtu në Shkodër, Zoti kryetar ...

Me Shume