fbpx

Author Archives: admin

19 Feb
0

Deklaratë për shtyp e Partisë Demokratike‏ të Shqipërisë

Ka dy mënyra se si mund të trajtohet krimi në vend. Njëra mënyrë është të luftohet pa ndërprere, pa kompromis dhe pa mbajtur anë tjetër përveç ligjit. Tjetra është t’i lëshosh terren e të besh pakt me të. Qeveria dhe ...

Me Shume
18 Feb
0

Basha: Ora e votës po vjen, shqiptarët do ndahen nga mashtrimi e krimi

-Ajo që po kërkon këto ditë me paradat e tij të shplara propagandistike Edi Rama, është vota. E kishte  harruar votën prej tetëmbëdhjetë muajsh por është kujtuar këto ditë, ndërsa po  afrohet fushata e zgjedhjeve vendore. Në fakt ora e ...

Me Shume
18 Feb
0

Basha: Ora e votës po vjen, shqiptarët do ndahen nga mashtrimi e krimi

Ajo që po kërkon këto ditë me paradat e tij të shplara propagandistike Edi Rama, është vota. E kishte  harruar votën prej tetëmbëdhjetë muajsh por është kujtuar këto ditë, ndërsa po  afrohet fushata e zgjedhjeve vendore. Në fakt ora e ...

Me Shume
17 Feb
0

Basha-Reynders: Mazhoranca po vë në rrezik marrëveshjen për dekriminalizimin‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Mbretërisë së Belgjikës, z. Didier Reynders. Basha e njohu z.Reynders me zhvillimet në vend, dhe i shprehu shqetësimin për mungesën e vullnetit nga ana e mazhorancës ...

Me Shume
17 Feb
0

Faturat abuzive, asnjë përgjigje nga qeveria

Ajo çfarë presin qytetarët është se çfarë do të bëhet me këtë lloj abuzimi në kurriz të tyre. Janë me mijëra faturat ndëshkimore, për të plotësuar planin. Qytetarët nuk duan të dëgjojnë një kryeministër që flet e flet, ata duan ...

Me Shume
17 Feb
0

Krimi po imponohet, vendi në ditë të vështira

Ende pa marrë veten nga njëra tronditje, qytetarët bëhen dëshmitarë të grabitjes së radhës, shpërthimit të radhës. Edhe më tronditëse bëhet situata kur sheh lehtësinë me të cilën veprojnë banditë të maskuar me kostum policie, lehtësinë me të cilën rrëmbejnë ...

Me Shume
17 Feb
0

Vdekja e minatorit, përgjegjësi e drejtpërdrejtë e qeverisë

Të gjithëve na kujtohet përpara zgjedhjeve, se si ishin bërë minierat, pelegrinazhi politik i Edi Ramës. Ai përbetohej dita ditës se do ta ndryshonte statusin e minatorit, dhe do të krijonte siguri për jetën e tyre. Asgjë nuk ka bërë. ...

Me Shume
15 Feb
0

Të rinjtë e PD, ndihma në Novoselë

Të rinjtë e Partisë Demokratike u nisën sërish këtë të dielë pranë zonave të përmbytura në Jug të vendit për të shpërndarë ndihma për familjet në nevojë. Ndalesa e tyre ishte Novosela në Vlorë, një nga fshatrat me situatën më ...

Me Shume
15 Feb
0

OSHEE, ndëshkime kolektive me fatura skandaloze

Zbulohen 7 fatura identike për banorët e një pallati në Lac, të ngarkuar me 30 mijë lekë në muaj secili. Kjo nuk është matje energjie mbi bazën e konsumit. Eshtë urdhër për të gjobitur qytetarët, për të plotësuar planin. Eshtë ...

Me Shume
14 Feb
0

Rikthehet Agim Rrapaj, rilindja e Edi Ramës funksionon

Agim Rrapaj i dënuar për shpërdorim detyre, për abuzim me fondet e grantit japonez me projektin 2KR, i dënuar për falsikimin dokumentash, i kërkuar nga drejtësia italiane për trafik droge, i përmendur në bllokun Meta-Prifti për aferën 700 mijë euro, ...

Me Shume