fbpx

Author Archives: admin

05 Mar
0

Basha: Dorëheqja e Ilir Metës, parakusht për një hetim të drejtë dhe objektiv‏

-Dorëheqja e Ilir Metës, ndjekja prej tij e procesit të hetimit nga karrikja e një deputeti të thjeshtë, është një parakusht për një hetim të drejtë dhe objektiv të skandalit, të pandikuar nga politika dhe faktorët kriminalë të përfshirë në ...

Me Shume
04 Mar
0

Tahiri të japë dorëheqjen, fshehu krimin për 6 muaj dhe bëri negociata private me atentatorin

-Didi e ka mohuar, por Saimir Tahiri, tha sot se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë është gënjeshtar, pasi ai e ka takuar personin e dyshuar si atentator e që ka marrë porosinë për të vrarë dy deputetët. Ministri i Brendshëm, ...

Me Shume
04 Mar
0

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike Mhill Fufi‏

Edhe pse rezulton se Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe Ministri i Brendshëm paskan pasur informacion prej 6 muajsh për një plan të eleminimit tim fizik, unë nuk jam thirrur dhe as nuk jam informuar nga asnjë organ apo institucion për ...

Me Shume
03 Mar
0

Basha: Kjo është përplasja e kumbarëve Rama-Meta dhe e bandave të tyre të thirrura nën armë

Të nderuar deputetë të Partisë Demokratike Të nderuar aleatë Ka lajme të këqia për vendin dhe për këdo që shpresonte se ishte një ëndërr e keqe, ajo që pamë dje. Por është realitet, është një ditë e zezë për demokracinë. ...

Me Shume
03 Mar
0

Dëshmitari kyç i akuzës ndaj Ilir Metës për vrasje po torturohet në birucat e policisë për të manipuluar ngjarjen

Prej mëngjesit kur Bami është ndaluar, personi kyç në skenarin e akuzave për vrasje që rëndojnë ndaj kryetarit të Parlamentit, po mbahet në ambjentet sekrete të Policisë së Shtetit, pa avokat dhe nën presion e torturë, vetëm me një qëllim. ...

Me Shume
03 Mar
0

Basha: Kjo është përplasja e kumbarëve Rama-Meta dhe e bandave të tyre të thirrura nën armë‏

Ilir Meta duhej sot të deklaronte vetëm një gjë. Dorëheqjen si kryetar i Kuvendit dhe dorëzimin para drejtësisë, deri në hetimin e plotë të ngjarjes. Sot Ilir Meta duhej të ishte para drejtësisë, duke iu nënshtruar procedurave të hetimit. -Koka ...

Me Shume
02 Mar
0

Basha: Rama-Meta të zhytur në krim, vrasje e shantazh‏

-Kryetari i Kuvendit duhet të dorëhiqet menjëherë nga detyra që ushtron dhe të vihet në dispozicion të drejtësisë për tu hetuar mbi akuzën më të rëndë të bërë ndonjëherë në politikën shqiptare në këto 25 vite. -Akuza bëhet edhe më ...

Me Shume
02 Mar
0

Dhunimi i studentëve, PD kërkesë urgjente për interpelancë me kryeministrin‏

Partia Demokratike ka dorëzuar sot kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin e vendit lidhur me dhunën e ushtruar nga policia ndaj studentëve protestues që kishin shpallur grevën e urisë. Duke e konsideruar këtë një shkelje flagrante të të drejtave dhe ...

Me Shume
01 Mar
0

Ministrja Nikolla konfirmon se është pjesë e dhunës ndaj studentëve

Ministria e Arsimit konfirmoi sot se është pjesë e dhunës së ushtruar mbrëmë ndaj studentëve grevistë. Ndërsa opinioni publik priste që Ministria e Arsimit, të tregonte solidaritet me të rinjtë që kërkojnë të drejtën e tyre për arsim, siç do ...

Me Shume
01 Mar
0

Dhuna ndaj studentëve, fillimi i fundit për këtë qeveri

Tirana, Shqipëria, nuk është më e njëjta që prej mesnatës së djeshme, më saktë prej orëve të errëta të mëngjesit. Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur. Edi Rama ka hedhur në erë çdo garanci për bashkëjetesë demokratike, duke mbyllur ...

Me Shume