fbpx

Author Archives: admin

17 Mar
0

Basha në Berlin, pushteti po manipulon hetimin e ngjarjes më të rëndë në 25 vite

Partia Demokratike dhe qytetarët e vendit të vendosur për dekriminalizimin me çdo kusht. Në kuadër të vizitës zyrtare në Berlin, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  zhvilloi takime në Kancelarinë Federale, me Shefin e Kabinetit të Kancelares Merkel dhe Minister ...

Me Shume
17 Mar
0

Rama dhe Meta kanë kapur dëshmitarin kyç në hetimin për vrasjen e dy deputetëve

Po bëhen 24 orë që janë publikuar dokumentat që tregojnë se Edi Rama dhe Ilir Meta kanë marrë peng dëshmitarin kryesor në hetimin e akuzës për porositjen e vrasjes së dy deputetëve nga Kryetari i Parlamentit. Prej 24 orësh, Edi ...

Me Shume
16 Mar
0

Betejën me krimin do ta çojmë deri në fund

-Z. Paloka, çfarë u vendos në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike ? Ne konfirmuam qëndrimin e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike lidhur me parlamentin. Absolutisht nuk mund të pranojmë që parlamenti shqiptar të drejtohet nga një njeri që ...

Me Shume
16 Mar
0

Betejën me krimin do ta çojmë deri në fund

-Z, Paloka, çfarë u vendos në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike ? Ne konfirmuam qëndrimin e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike lidhur me parlamentin. Absolutisht nuk mund të pranojmë që parlamenti shqiptar të drejtohet nga një njeri që ...

Me Shume
16 Mar
0

Të tronditur nga krimi në kupolën e shtetit, dekriminalizimi do të bëhet me çdo kusht

Kryetari i Partisë Demokratike z.Lulzim Basha, priti në një takim bashkëkryetarin e Parlamentit të Austrisë, z.Werner Amon, ku ndau shqetësimin mbarëpopullor dhe të partnereve ndërkombetarë për rritjen galopante të nivelit të krimit në vend dhe për uzurpimin që bota e ...

Me Shume
15 Mar
0

S’mund të ketë ecje përpara të Shqipërisë pa larguar krimin nga qeverisja dhe vendimmarrja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takoi z.Ernst Reichel, Drejtor për Evropën Juglindore, Turqinë dhe shtetet e EFTA-s në Ministrinë e Jashtme Federale të Gjermanisë, të cilin e njohu me shqetësimin e thellë që po kalon vendi për depërtimin e ...

Me Shume
15 Mar
0

Bosi i drogës së Xibrakës u ndalua në Kapshticë ditën e aksionit, por u la i lirë me urdhër nga lart

Fakte tronditëse janë zbuluar rreth përfshirjes së zyrtarëve të lartë të policisë dhe qeverisë në fabrikën e kokainës së Xibrakës. Kolumbiani i njohur si një nga shefat e biznesit kriminal është ndaluar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, me ...

Me Shume
15 Mar
0

Ndërmjetësi në kërkim për akuzën e vrasjes, ka kaluar lehtësisht në Rinas

Ndërmjetësi i dyshuar mes porositësit të vrasjeveve të dy deputetëve, dhe atentatorit është një klient dhe mik i afërt i pushtetit. Sipas akuzave para të cilave ndodhet Ilir Meta, si porositës i vrasjeve, Toni i Kombinatit ka luajtur rolin e ...

Me Shume
14 Mar
0

Bashkë me lulet e verës, po vjen oferta e re për shqiptarët për të dalë nga kriza

Nga Elbasani dua t’i drejtoj të gjithë shqiptarëve urimet e mia më të përzemërta për Ditën e Verës, ditën e luleve, ditën e rilindjes së shpresës. Shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë për shpresë, kanë nevojë më shumë se ...

Me Shume
13 Mar
0

Me krimin në kupolën e shtetit, asgjë nuk është më normale, sezon protestash mbarëpopullore

Aktivi i zgjeruar i Partisë Demokratike është mbledhur sot pas protestës madhështore të ditës së djeshme për të analizuar situatën e rëndë në vend si rezultat i ngjitjes së krimit në kupolën e shtetit, i kapjes së pushtetit nga krimi, ...

Me Shume