fbpx

Author Archives: admin

02 May
0

Basha: Dako – Rama frikë nga humbja e pashmangshme e së keqes më 21 qershor‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi nga qyteti i Durrësit se nuk ka bandit dhe kriminel që ta ndalë uraganin e fitores së shqiptarëve më 21 qershor. Pas një takimi me qytetarë durrsakë duke iu referuar dhunës së ushtruar ndaj ...

Me Shume
02 May
0

Do t’i jap dorën çdokujt që do të ecë përpara e të krijojë vende pune‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua me përfaqësues të bizneseve të vogla që kanë përfituar dhe e kanë nisur sipërmarrjen e tyre falë projektit të Bashkisë së Tiranës për ofrimin e garancisë, për kreditimin e tyre. ...

Me Shume
02 May
0

Basha: Askush s’e ndal uraganin e fitores më 21 qershor‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi nga qyteti i Durrësit se nuk ka bandit dhe kriminel që ta ndalë uraganin e fitores së shqiptarëve më 21 qershor. Pas një takimi me qytetarë durrsakë duke iu referuar dhunës së ushtruar ndaj ...

Me Shume
02 May
0

Papunësia rritet, varfëria shtohet, Rama bllokon vendet e punës‏

Kryeministri i së keqes vazhdon avazin e talljes dhe poshtërimit të shqiptarëve.  Shumica e qytetarëve, siç thotë raporti i Bankës së Shqipërisë marrin borxh për t’u siguruar fëmijëve bukën e gojës, ndërsa kryeministri i akuzon se nuk e duan punën. ...

Me Shume
02 May
0

Dako i varfëroi por qytetarët nuk do e shesin shpresën për një thes miell‏

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma ka vijuar takimet me banorët të shumtë në lagje të ndryshme të qytetit për të bashkëbiseduar për problemet ekonomike dhe sociale të tyre. Banorët vuajnë mungesën e perspektivës dhe shanseve për tu punësuar. ...

Me Shume
01 May
0

Ke besim tek ndershmëria dhe përvoja? Hadje punojmë së bashku‏

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, ishte sot në tregun e fruta perimeve në Qytetin e Nxënësve ku dëgjoi ankesat e tregtarëve për rënien e fuqisë blerëse dhe takoi gjithashtu qytetarë që nuk kanë mundësi të blejnë për shkak ...

Me Shume
01 May
0

Veliaj, kandidati kallp që do shiste dhe krijuesin e tij Rama për karrierë

Erion Veliaj, një personazh i pabesueshëm dhe i shtirur foli edhe sot pa ndalim, por sot i shpëtuan  4 fjali. 4 herë atij i shpëtoi se ishte dakort me Halim Kosovën. Të jesh dakort me Halim Kosovën është në të ...

Me Shume
01 May
0

Drafti i Ramës, kopje hileqare për të mbrojtur inkriminimin‏

Prej 24 dhjetorit kur u ra dakort për marrëveshjen e dekriminalizimit, Edi Rama nuk ka paraqitur asnjë draft, asnjë alternativë se si ai mendon të realizojë këtë proces jetik për vendin, për të çliruar parlamentin dhe politikën nga të inkriminuarit, ...

Me Shume
01 May
0

Tabaku: Papunësia në nivele alarmante, shqiptarët marrin borxh për mbijetesë‏

1 maji e gjen Shqipërinë të zhytur në papunësi, varfëri dhe mjerim. Shqiptarët shohin si të vetmen shpresë  emigrimin duke kthyer plagën e vjetër të eksodit të viteve ‘90. Niveli i papunësisë në dy vite është rritur nga 13% në ...

Me Shume
01 May
0

Duma: Dera e bashkisë do jetë e hapur për qytetarët‏

Qytetarët: Dako nuk ka pret, hyn fshehtas nga dera e pasme në bashki. Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma takoi banorë të zonës së plazhit ku preku nga afër situatën e vështirë ekonomike, sociale por edhe të biznesit në ...

Me Shume