fbpx

Author Archives: admin

24 May
0

Basha: 21 qershori do të bashkojë votat e shqiptarëve kundër papunësisë, varfërisë dhe mosmbajtjes së premtimeve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me qytetarët në Berat, Fushë – Mbret të Elbasanit dhe në Peqin. Z. Basha është njohur me shqetësimet e banorëve për papunësinë, çka i ka vënë në kufijtë e ...

Me Shume
23 May
0

Shkelet rëndë kodi zgjedhor, e gjitha qeveria dhe asetet e saj në shërbim të Erion Veliajt

Partia Demokratike denoncon para opinionit publik dhe institucioneve ndërkombëtare përdorimin nga Edi Rama për qëllime elektorale të institucioneve qeveritare, fondeve dhe administratës publike. Pas urdhërit ndaj drejtorëve të administratës publike për të mbushur kutitë e votimit, Edi Rama ka urdhëruar vënien e ...

Me Shume
23 May
0

Deklaratë e kandidatit të Partisë Demokratike për bashkinë e Vaut të Dejës, Zef Hila

Kandidati për kryetar i bashkisë së Vaut të Dejës Zef Hila, përmes një deklarate për shtyp, i kërkon Ministrisë së Brendshme dhe Policisë së Shtetit të marrin masa të menjëhershme dhe të largojnë banditët me uniformë nga Vau i Dejës.  “Shpreh ...

Me Shume
23 May
0

Vlora e gjelbër, një realitet që do ta arrijmë së bashku

Në Ditën e biodiversitetit, kandidati demokrat për bashkinë e Vlorës, Genc Deromemaj, ia ka kushtuar mjedisit. Ai ishte pjesë e një takimi me përfaqësues të shoqatave mjedisore e aktivistë të mjedisit, për t’ju përgjigjur pyetjeve të tyre, mbi prioritetet e ...

Me Shume
23 May
0

Basha: Respekti ndaj gruas tregohet duke ia lehtësuar jetën dhe jo vështirësuar atë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me gratë në qytetin e Korçës. Z. Basha është njohur me shqetësimin e tyre për pamundësinë për të siguruar dhe bukën e fëmijëve. Ato bënë të ditur se një vend i ...

Me Shume
23 May
0

Veliaj mashtroi për punësimin e grave dhe vajzave, firmosi shkarkimin e 3 mijë grave profesioniste

PRAPË PREMTIME – PRAPË MASHTRIME Erion Veliaj po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por kësaj radhe po i paraqet me ambalazh për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI: “Përgjysmim i papunësisë femërore. Garantim i përparësisë në punësim për grate ...

Me Shume
23 May
0

Qeveria fushatë me dhunë e prita policore

Qeveria e nisi fushatën zyrtare me dhunë policore. Banditë, militantë të veshur me uniforma policie i kanë ndërprerë rrugën Alfred Hilës, vëllait të kandidatit të Partisë Demokratike për bashkinë e Vaut të Dejës, Zef Hila dhe kanë qëlluar me armë ...

Me Shume
23 May
0

Basha: Edi Ramës i mungon oferta, i mungon vizioni prandaj shan opozitën dhe kërcënon qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të qytetit të Pogradecit. Në nisje të takimit z.Basha bëri publike një letër të 30 peshkatarëve nga qyteti i Pogradecit të cilët bëjnë të ditur se u është rritur ...

Me Shume
22 May
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike shpreh shqetësimin e thellë për ngjarjen e sotme në Vaun e Dejës kur një efektiv i policisë hapi zjarr me armën e shërbimit kundër vëllait të kandidatit të Partisë Demokratike në bashkinë e Vaut të Dejës. Duke dënuar ...

Me Shume
22 May
0

Nuk do të ketë rritje të çmimit të ujit në Tiranë

Halim Kosova bashkëbisedon me qytetarët për higjienën e Tiranës, shtimin e zonave të gjelbërta, pastrimin e ajrit dhe çështjen e ujit të pishëm.  Ne kemi programuar që për 5 ditë me radhë të diskutojmë me ju problemet dhe t’iu paraqesim ...

Me Shume