fbpx

Author Archives: admin

12 Jun
0

Basha: Shqiptarët nuk kërkojnë lëmoshë por kërkojnë zgjidhje, kërkojnë punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin elektoral në Cërrik dhe Peqin. Zoti Basha tha se ka ndodhur, që një qeveri apo një i votuar të mos arrijë të mbajë dot të gjithë premtimet por nuk ka ndodhur ...

Me Shume
12 Jun
0

Programi i Halim Kosovës për Njësinë 10

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë u shpjegon banorëve projektin e tij që parashikon ndërhyrje dhe investime në çdo rrugë e lagje të kësaj zone. Transparencë dhe punësim sipas meritës. Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, halim Kosova, prezantoi para banorëve ...

Me Shume
12 Jun
0

Fier, periferia e diskriminuar, bulevardi jofunksional

Periferia e Fierit e diskriminuar nga pushteti vendor, investimet bëhen nga vetë banorët Janë zhvendosur në Fier për një jetë më të mirë, por nuk e gjetën. Banorët e lagjes Mbrostar Ferko , Celigrad  dhe Afrim i ri jetojnë të diskriminuar ...

Me Shume
12 Jun
0

Edi Rama akuzon bashkëshorten e Erion Veliajt si të përfshirë në pastrim parash

Kryeministri sulmon pronarin e Agon Channel për burim kriminal të ardhurash, ndërkohë që Ajola Xoxa është avokate e Bechettit në këtë çështje. Por Rama ofron imunitet dhe ligji nuk vepron ndaj zonjës Veliaj. Sipas Edi Ramës, Ajola Xoxa, bashkëshortja e ...

Me Shume
12 Jun
0

Duma: Projekti për rivitalizimin e lagjeve, vende pune, ujë të pijshëm, kanalizime, ndriçim

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin me banorët e lagjes nr 11. Duma tha se investimet dhe projektet e bashkisë do të hapin 15 mijë vende pune me një objektiv që çdo familje të ketë të paktën ...

Me Shume
12 Jun
0

Do të jemi mburojë ligjore dhe njerëzore për kavajasit

Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet, Engjëll Cara, u ndal në një takim me banorët e fshatit Kryemëdhenj të komunës Golem. Problem madhor në këtë komunë është prishja selektive e ndërtimeve me leje, vetëm e vetëm për presione ...

Me Shume
12 Jun
0

Frrokaj: Lezhjanëve do tu kthejmë hapësirat e duhura për ta

Kandidati demokrat për bashkinë e Lezhës Fran Frrokaj është ndalur në bashkëbisedimet e tij me çdo banor në lagjet Besëlidhja dhe Gurra. Ndërsa ka dëgjuar shqetësimet e banorëve të lagjes besëlidhja, Frrokaj ka deklaruar se do ti japë fund bunkerizimit ...

Me Shume
12 Jun
0

Basha: Dinjiteti i shqiptarëve nuk është në shitje, me votë do ta ndalim të keqen

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e  takimeve elektorale në Malësi të Madhe. Ky bashkim i madh i shqiptarëve nga veriu në jug është dëshmia më e madhe e vullnetit të zgjedhësve për të ndalur këtë të ...

Me Shume
11 Jun
0

Duma: Bashkë me Flamurin do krijojmë kushte për personat me aftësi të kufizuara në Durrës

Flamur Bala, një djalë me aftësi të kufizuara në Durrës, ndërtoi vetë me materiale të riciklueshme disa rampa për t’i vendosur në pika kryesore në qytet në mënyrë që ai dhe qytetarë të tjerë me aftësi të kufizuara të lëvizin ...

Me Shume
11 Jun
0

Do t’i kushtoj vëmendje të veçantë zejtarisë dhe prodhimeve artizanale në Korçë

Kandidati Gjergj Mero vizitoi punishten më të njohur dhe të vetme të poçerisë dhe punimit të terakotës në Korçë, por dhe në Shqipëri. Duke e cilësuar si një  vlerë të rrallë vazhdimin e kësaj tradite shekullore në Korçë,  kandidati Mero ...

Me Shume