fbpx

Author Archives: admin

20 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike për shpifjet e Metës për ngjarjen në Lezhë

Partia Demokratike dënon shpifjet e pabaza të Monika Kryemadhit ndaj deputetit Bumçi, në lidhje me një pretendim ende të pakonfirmuar edhe nga policia e vënë krejtësisht në shërbim të oligarkisë. Shpifja në adresë të deputetit Bumçi është një skenar djallëzor ...

Me Shume
19 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike, dega Berat

Partia Demokratike, dega Berat, reagon me shqetësim lidhur me punësimet e paligjshme që po kryen Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat në institucionet që ajo drejton. Kështu, ditën e sotme vetëm në drejtorinë e Tatim-Taksave në Berat janë punësuar mbi ...

Me Shume
19 Jun
0

Basha: Shqiptarët masivisht në votime, të dielën Partia Demokratike, SHBA dhe BE do të jenë krah zgjedhësve

Në emër të Partisë Demokratike, në emër të opozitës, në emër të gjithë qytetarëve shqiptarëve, shqiptarëve të lirë që vlerësojnë votën, demokracinë, lirinë për të zgjedhur, deklaratën e anëtarëve të Komitetit të Helsinkit në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të ...

Me Shume
19 Jun
0

Editorial nga dr. Halim Kosova

Vizioni për Tiranën   Nga Halim Kosova   Nesër është një ditë jo e zakonshme në Tiranë. Qytetarët do të vendosin për kryetarin e Bashkisë për 4 vitet e ardhshme. Në fund të kësaj fushate gati dy mujore, votuesit janë ...

Me Shume
19 Jun
0

Duma: Një kapitull i ri me bashkinë e Durrësit që fillon me shpresë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma zhvilloi një tur takimesh entuziaste si në Katund të Ri, Kodër Sukth, Manëz, Sektor Rinia etj ku garantoi banorët e bashkisë së madhe të Durrësit se pas 21 Qershorit do nisë një kapitull ...

Me Shume
19 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike, dega Berat

Partia Demokratike, dega Berat, reagon me shqetësim lidhur me punësimet e paligjshme që po kryen Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat në institucionet që ajo drejton. Kështu, ditën e sotme vetëm në drejtorinë e Tatim-Taksave në Berat janë punësuar mbi ...

Me Shume
19 Jun
0

Basha: Shqiptarët masivisht në votime, të dielën Partia Demokratike, SHBA dhe BE do të jenë krah të zgjedhësve

Për Edi Ramën dhe Ilir Metën këto zgjedhje nuk janë për pushtetin vendor, nuk janë për qytetarët, ndaj përgatitën një hartë pa konsensus me opozitën, pa konsultim me qytetarët dhe pa ligj të decentralizimit, sepse për ta në 21 qershor ...

Me Shume
19 Jun
0

Vota në 21 Qershor është votë për familjet, fëmijët, për një Korçë dinjitoze dhe me shpresë

Dita e fundit e fushatës së kandidatit Gjergj Mero u përqëndrua në takimet përmbyllëse në fshatrat Mborje, Dvoran, Belorta dhe Dishnicë. Një entuziasëm i  madh, shpresë, shtrëngime duarsh dhe emocione të forta, ishte panorama mikpritëse e çdo takimi. Kandidati Gjergj ...

Me Shume
19 Jun
0

Gruaja në Elbasan, e rrënuar ekonomikisht dhe pa mbështetje për punësim

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me gra dhe vajza të qytetit. E pranishme në këtë takim, ishte kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë Albana Vokshi. Znj. Vokshi ka kërkuar ...

Me Shume
19 Jun
0

Duma: Pas 21 Qershorit do shpëtojmë qytetin, turizmin, plazhin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj me banorët e zonës së plazhit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të shpëtohet qyteti, turizmi e plazhi nga pengmarrja dhe nuk do të lejojë që qytetarët të ...

Me Shume