fbpx

Author Archives: admin

24 Aug
0

Basha viziton familjen Haziraj: Eksodi dramë kombëtare. Shkaktarët heshtin

Jam sot këtu për t’i shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes Haziraj që humbi vajzën, Elën, 23 vjeçare në një aksident në Gjermani ku ndodhej bashkë me të fejuarin e saj, Saimir Gjokpalaj, i plagosur, të cilit po kështu i ...

Me Shume
20 Aug
0

Rama amnistoi vjedhjen e 160 milionë dollarëve, nuk ka zgjidhje për krizën. PD, plan për shpëtimin e ekonomisë.

Para tri javësh me një VKM sekrete në 29 Korrik, Edi Rama legalizoi vjedhjen e 160 milion dollarëve nga  tatimet dhe doganat e vendit. Sot tri javë pas këtij akti Edi Rama shpalli amnistinë për hajdutët dhe kontrabandistët. Nuk gjeti ...

Me Shume
19 Aug
0

Qeveria hedh në rrugë dëshmitarët e drejtësisë, mbron bandat e krimit

Prej dy vitesh, qeveria e Edi Ramës ka zgjedhur të braktisë bashkëpunëtorët e drejtësisë për krime shumë të rënda, dhe të bashkëpunojë me bandat dhe të akuzuarit. Rasti i dëshmitarit Arben Kicja është tronditës. Ai është një nga dëshmitarët kyç, ...

Me Shume
18 Aug
0

Abuzimi i OSHE, 720 milionë lekë për klientin e qeverisë

Siç e ka bërë traditë Edi Rama me agjensitë e tij, OSHE ka vendosur të mbledhë një shumë të madhe parash, 720 milionë lekë, për tia dhënë një miku të qeverisë. Ndiqet praktika e vendosur tashmë nga Edi Rama, me ...

Me Shume
15 Aug
0

PD dënon sulmin dhe përndjekjen e Ramës ndaj medias dhe gazetarëve kritikë

Partia Demokratike dënon përndjekjen që Edi Rama po i bën punonjësve, gazetareve dhe përfaqësuesve të medias. Dërgimi i të dhënave personale ne pikat kufitare me urdherin ndaj policisë për kontroll të imtesishëm per gazetaret, analistet por dhe qindra punonjësve të ...

Me Shume
15 Aug
0

Boçi viziton banorët e dëmtuar nga shpërthimet: Qeveria të japë llogari

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi vizitoi dje banorët e Xibrakës të cilët kanë pësuar dëme materiale në banesat e tyre nga shpërthimet pa kriter në një poligon afër zonës. Sipas Boçit, realiteti nuk përputhet nga shpjegimet e zyrtarëve pasi ...

Me Shume
15 Aug
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë mbajtjen e fëmijës së mitur 4 vjeçar për rreth 11 orë në komisariatin e Pogradecit, ç’ka ka sjellë pasoja në shendetin e tij. Ky është një akt i rëndë që dëshmon se represioni i qeverisë ...

Me Shume
14 Aug
0

Çmimi i lartë dhe kontrabanda e naftës po shkatërrojnë shqiptarët, PD do heqë taksën Rama

Qytetarëve shqiptarë po u kushton çdo ditë e më shumë çmimi në rritje i karburantit, një darë financiare që sjell rrënim e varfëri. Çmimi i naftës sot duhej të ishte të paktën 240 lekë më i lirë nëse nuk do ...

Me Shume
13 Aug
0

I besuari i Ramës në Burrel, trafik me vendet e punës, çon drejt vetëvrasjes specialisten e OSHE

Drama e 41 vjeçares Nexhmije Bushi, nënës dhe bashkëshortes nga Burreli, që tentoi vetvrasjen pas largimit nga puna, është pjesë e tragjedisë që po shkakton prej dy vitesh qeveria me spastrimet e pamotivuara, për të hapur vende pune për militantët ...

Me Shume
12 Aug
0

Korrupsioni, taksat e larta dhe kapja e shtetit nga klanet kriminale, shkaqet e papunësisë dhe thellimit të varfërisë, PD platformë kombëtare për daljen nga kriza ekonomike Rama-Meta

–Shifrat dhe gjendja reale e ekonomisë nuk gënjejnë dhe çdo rast janë aleati më i mirë i qytetarëve, i të vërtetës, ndaj dhe i opozitës. Shifrat nuk e lënë Edi Ramën të ndërtojë pa fund kështjella e tij të rërës ...

Me Shume