fbpx

Author Archives: admin

03 Sep
0

Krerët e Policisë dhe qeveria nën akuzë, oficeri i lartë: Tradhëtuan policinë, ndihmuan trafikantët e drogës

Sot, krerët e lartë të Policisë dhe qeveria janë nën akuzë për favorizim të trafikut të drogës, për lejimin e rrugëve të transportit të saj, për dhënie imuniteti ndaj grupeve të strukturuara kriminale. Akuza vjen nga një oficer i lartë ...

Me Shume
02 Sep
0

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas votimit unanim të pranimit në Partinë Popullore Europiane

Partia Popullore Europian pranoi si anëtare me të drejta të plota Partinë Demokratike të Shqipërisë. Kryetari i Partisë Demokrike, Lulzim Basha e ka konsideruar këtë vendim si vlerësim nga grupi më i fuqishëm i Bashkimit Europian dhe mbështetje për aksionin ...

Me Shume
02 Sep
0

Reagim i Partisë Demokratike

Erion Braçe pranoi sot të bëhet uturaku i Edi Ramës për të sulmuar zonjën e nderuar Doris Pack. Erion Braçe, ky kanal i zakonshëm i ujërave të zeza u trazua sot nga deklaratat fisnike të zonjës Pack që ishin në ...

Me Shume
02 Sep
0

Basha në Bruksel: Mbështetje e fortë për aksionin opozitar dhe përgatitjen e programit qeverisës të demokratëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane (PPE) e cila pritet të votojë për kërkesën e Partisë Demokratike për t’u bërë anëtare me të drejtat të plota e PPE. Emigracioni ka ...

Me Shume
01 Sep
0

Korrupsioni në shëndetësi, ngel dy herë në provimin e shtetit, Edi Rama e bën kryefarmaciste të vendit

Shëndetësia, sektori më i rëndësishëm në vend, sektori nga ku varet jeta e qytetarëve, është zhytur në korrupsion të thellë, dhe po qeveriset sot nga klientela dhe interesat financiare. Edi Rama po ulëret për informalitetin, por shihni çfarë ndodh me ...

Me Shume
01 Sep
0

Trafiku i drogës me avionë vazhdon, kumbarët në qeveri

Avionë të vegjël të trafikut të drogës vazhdojnë fluturimet në zonën e Vlorës dhe Sarandës. Dëshmitarë okularë dhe burime serioze të policisë tregojnë se transporti i drogës me avionë të vegjël vijon dhe asgjë nuk bëhet për ta ndaluar këtë biznes ...

Me Shume
31 Aug
0

Bilanci tragjik në miniera, Rama përgjegjës për mungesën e kushteve të nëntokës

Partia Demokratike është e tronditur nga vdekja në minierën e Selishtës të Miftar Loshës dhe Albert Loshës dhe dëshiron të përcjellë ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave. Por sot është rasti të denoncojmë qeverinë për neglizhencën vrastare ndaj ...

Me Shume
31 Aug
0

Këshilltarët e PD në Kavajë e Krujë, nuk njohin për kryetarë bashkie personat e inkriminuar

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Kavajës nuk e njohin kryetarin e kësaj bashkie dhe kanë vendosur të mos marrin pjesë në mbledhjet e thirrura prej tij. Këshilltarët demokratë nuk njohin legjitimitetin e një kryetari Bashkie si Elvis Roshi, ...

Me Shume
31 Aug
0

Forma të reja të dhunimit të votës së 21 qershori, pushteti i blerë s’ka të ardhme

Një javë më parë Partia Demokratike denoncoi blerjen nga Ilir Meta dhe Edi Rama të Kryetarit të Komunës Mollas, Agron Hysa duke i dhënë 8 miliardë e 600 milionë lekë tender përpara zgjedhjeve të 21 qershorit, në këmbim të votave ...

Me Shume
30 Aug
0

Edi Rama zyrtarizon Kokëdhimën si Beun e Jugut, modelin e hashashit, rrëmbimit të pronave e shkeljes së ligjit

Edi Rama e pranoi zyrtarisht dhe publikisht se Beu i Jugut është Koço Kokëdhima. De facto, Kokëdhima ka qene deri me sot  kryeministri i të gjithë aksit Lushnje-Fier-Vlorë-Sarandë. Ai vendos për gjithçka, për çdo tender, privatizim, e punësim. Por dje ...

Me Shume