fbpx

Author Archives: admin

09 Oct
0

Basha pret anëtarët e bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve dhe kryetarin Granoff

Kryetari i Partisë Demokratike priti në një takim anëtarët e bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve, dhe Kryetarin e Bordit të Drejorëve të këtij Fondit si dhe Fondacionit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit, Michael Granoff. Zoti Basha ka shprehur mirënjohjen e tij ...

Me Shume
09 Oct
0

OSHEE zmadhoi fondin limit që miku i Ramës të përfitonte sa më shumë

Korrupsionin me paratë e OSHEE, paratë e gjakut të shqiptarëve, e bën edhe më skandaloz shuma e madhe e vënë në dispozicion për rikonstruksionin e godinës. Siç tregojnë të dhënat, OSHEE ka vënë në shërbim të mikut të Edi Ramës, ...

Me Shume
09 Oct
0

Kushëriri konfirmon akuzat ndaj Saimir Tahirit

Kushëriri i Saimir Tahirit konfirmoi para publikut të gjithë denoncimet dhe akuzat që rëndojnë ndaj Ministrit të Brendshëm. Një prej habilajve doli në ekran enkas për të ndihmuar kushëririn ministër, por në fakt e rëndoi atë, kur pohoi me gojën ...

Me Shume
08 Oct
0

Sakrificat dhe veprat për kombin nuk vdesin kurrë

Përkujtohet në ditën e lindjes Mbreti Zog. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, Princi Leka drejtues të Partisë Lëvizja e Legalitetit  e qytetarë janë perulur me nderim përpara varrit të Mbretit Zog. Në mesazhin e tij, zoti Basha ka theksuar ...

Me Shume
07 Oct
0

Pakti i hajdutëve nuk e mbyll dot aferën e shekullit, PD do hetojë deri në fund korrupsionin me CEZ

Të nderuar deputetë, Ashtu, siç e thamë dhe e parashikuam në mbledhjen e javës së kaluar, krerët e qeverisjes së kalbëzuar Edi Rama dhe Ilir Meta, e gjetën gjuhën për të mbyllur, sipas mendjes së tyre, skemën më të madhe ...

Me Shume
07 Oct
0

Tahiri vazhdon të ndajë pushtetin me bandat, inkriminimi ka arritur kulmin

Saimir Tahiri vazhdon të ndajë makinën e tij private me Habilajt që sipas oficerit të lartë të anti-drogës Zagani, kryejnë trafikun më të madh të Drogës në zonën e Vlorës. Që trafiku të jetë edhe më i sigurtë, Tahiri ka ...

Me Shume
07 Oct
0

Tahiri vazhdon të ndajë pushtetin me bandat, inkriminimi ka arritur kulmin

Saimir Tahiri vazhdon të ndajë makinën e tij private me Habilajt që sipas oficerit të lartë të anti-drogës Zagani, kryejnë trafikun më të madh të Drogës në zonën e Vlorës. Që trafiku të jetë edhe më i sigurtë, Tahiri ka ...

Me Shume
07 Oct
0

OSHEE, paratë e gjakut të shqiptarëve për mikun e Edi Ramës

Prej më se dy vitesh, Partia Demokratike ka denoncuar terrorin dhe padrejtësinë që ka shoqëruar të ashtuquajturën fushatë për të mbledhur paratë e humbura të OSHE. Pergjigja ishte e njëjta “paratë do të shkojnë për investime në rrjet, përmirësimin e ...

Me Shume
06 Oct
0

Nga Lushnja nis turi “Fjalën e kanë qytetarët”. Konsultime për programin qeverisës dhe për daljen nga kriza Rama-Meta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nisi turin e dëgjimit të qytetarëve në mbarë Shqipërinë  në kuadër të përgatitjes së programit me të cilin demokratët do t’u kthejnë shpresën shqiptarëve. Lushnja ka qënë ndalesa e parë e kreut të demokratëve ...

Me Shume
06 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Kryehajduti i OSHE Adrian Çela, kryebanditi që është direkt përgjegjës për qindra burgosje, dhunime e humbje jetësh të qytetarëve të pamundur të vendit, e ka bërë zakon të mos përgjigjet për faktet konkrete që denoncon Partia Demokratike, por të sulmojë ...

Me Shume