fbpx

Author Archives: admin

12 Mar
0

Edi Rama nuk mund ta fusë dot në karantinë të vërtetën dhe opozitën

Pa ide, i papërgatitur dhe i papërgjegjshëm, Edi Rama po kërkon të fusë të vërtetën në karantinë. PO bën gjithçka që të politizojë denoncimet që nxjerrin në pah dështimin e tij dhe të qeverisë së tij për të përballuar situatën ...

Me Shume
11 Sep
0

PD ka zbuluar prova të pakundërshtueshme nga filmimet e tavolinave të numërimit, që faktojnë manipulimin me votimet e 30 Qershorit nga PS.

  PD ka zbuluar prova të pakundërshtueshme nga filmimet e tavolinave të numërimit, që faktojnë manipulimin me votimet e 30 Qershorit nga PS.   Videot tregojnë se përfaqësuesit e PS kanë shtuar votat me çdo formë të mundshme, përfshirë edhe ...

Me Shume
11 Sep
0

Pampuri: Edi Rama dhe Erjon Veliaj bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime të rritura

  Edi Rama dhe Erjon Veliaj bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime të rritura Për një prind në muajin shtator i bie që të ketë zero lek për nevojat familjare, ...

Me Shume
10 Sep
0

Basha: “Në këtë moment të vështirë për Shqipërinë, është i rëndësishëm zëri dhe vizioni i opozitës për daljen nga kriza”.

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë për integrimin për shkak se vendi nuk ka bërë progres në kushtet e vendosura. Zoti Basha veçoi raportin e OSBE/ODIHR-it ...

Me Shume
09 Sep
0

Basha në PPE lobon për hapjen e negociatave: Garanci për të ndërtuar shtet demokratik, me pushtete të ndara, ku të garantohet vota e lirë.

  NJOFTIM NGA TAKIMI I KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA NË ASAMBLENË POLITIKE TË PPE-SË   Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane, që po zhvillon punimet në Bruksel. Në ditën ...

Me Shume
04 Sep
0

Bardhi: Raporti i OSBE/ODIHR, kontribut për demokracinë shqiptare. Domosdoshmëri zgjedhjet e lira e demokratike

    DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, GAZMENT BARDHI   Raporti i ODIHR eshte konfirmim se Shqiperia ka nevoje jetike per zgjedhje te lira e te ndershme. Me shume se nje ligj, nje vendim, nje rregullore, zgjedhjet demokratike ...

Me Shume
04 Sep
0

Boçi: Edi Rama duke u fshehur pas postierit të Vorës po bën gjithçka për të shpëtuar të inkriminuarin e tij, Jorgo Kajmaku

  Prokuroria, duke u fshehur pas procedurave, nuk i merr shenjat e gishtërinjëve dhe krijon mburojë mbrojtjeje për Agim Kajmakun   Edi Rama duke u fshehur pas postierit të Vorës po bën gjithçka për të shpëtuar të inkriminuarin e tij ...

Me Shume
03 Sep
0

Zhupa: Prokuroria duhet të hetojë për lidhjen mes pagesave private per Maznikun dhe ndikimin e tij për marrjen e këtyre tenderave

  Fusha SHPK paguan për luksin e drejtuesve të bashkisë me lekët e taksapaguesve të Tiranës që përfiton nga Veliaj me tendera, koncensione dhe PPP • Prokuroria duhet të hetojë për lidhjen mes pagesave private per Maznikun dhe ndikimin e ...

Me Shume
03 Sep
0

Balliu: Jorgo Toto alias Agim Kajmaku mbrohet nga Edi Rama sepse ai është simboli i modelit kriminal me të cilin qeveris Shqipërinë prej 6 vitesh.

  Jorgo Toto alias Agim Kajmaku mbrohet nga Edi Rama sepse ai është simboli i modelit kriminal me të cilin qeveris Shqipërinë prej 6 vitesh.   Rilindja e mbron me kodin Omerta të mafias Agim Kajmakun, sepse një organizatë mafioze ...

Me Shume
01 Sep
0

Vokshi: Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.

  Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.   Fitimet nga rritja e çmimit të ujit nuk shkojnë në investime për Ujësjellësin, por në tendera për oligarkët e Ramës dhe Veliajt. ...

Me Shume