fbpx

Author Archives: admin

17 Dec
0

Ky nuk është buxheti i shtetit por buxheti i pushtetit, buxheti i shpenzimeve të shtuara të qeveritarëve, por i rrënimit ekonomik të shqiptarëve

Të nderuar kolegë Të dashur qytetarë Me këtë projektligj që diskutojmë sot kuptohet fare qartë se cfarë vizioni kishte qeveria për të ashtuquajturën reformë territoriale. Tek e fundit si për cdo reformë tjetër që thotë se ka ndërmarrë këto vite. ...

Me Shume
17 Dec
0

Buxheti i varfërimit të mëtejshëm të shqiptarëve

Qeveria është përgjegjëse për ekonominë, por rritja e taksave për prodhime vendase dhe ulje për ato të importit, nuk I shërbejnë rritjes ekonomike dhe  rritjes se punësimit në vend.Propozohet rritja e aksizes së birrës vendase me 11% dhe ulet me ...

Me Shume
17 Dec
0

Rama nuk ka pendesë, ka vetëm kompleksin e turpit

Së pari, këtu duhet të ishte njëriu që dekoroi xhelatët sepse vinte si pasardhës direkt i xhelatëve, i Spiro Kolekës i cili çoi në varr, një nga një qindra intelektualë shqiptarë që u shkolluan në perëndim, si xhelat i tmerrrshëm ...

Me Shume
16 Dec
0

“Buxheti 2016; dekreti i dënimit me vdekje të ekonomisë”

Të nderuar deputetë, deputete të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Të dashur qytetarë, Seanca e ditës së nesërme ka në rendin e ditës ligjin më të rëndësishëm të vitit:  projektbuxhetin e qeverisë për vitin 2016 dhe paketën fiskale shoqëruese. Në ...

Me Shume
16 Dec
0

Shtohet banda e hajdutëve të Ramës, Rakip Suli i merr milionat me emrin e të birit

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në Kuvend kërkesën për mbarimin e mandatit të deputetit Rakip Suli, pasi ka shkelur ligjin për konfliktin e interesit, duke përfituar fonde publike nga OSHEE. Milionat që merr çdo muaj nga OSHEE, sjellin automatikisht papajtueshmërinë ...

Me Shume
15 Dec
0

Rama nuk kërkon falje, mbron bunkerin e xhelatët nga Shkodra

Edi Rama konfirmoi sot degradimin e tij të plotë politik e moral, duke u shfaqur i habitur dhe duke fajësuar popullin që është në revoltë edhe për dekoratat e tij për xhelatët e diktaturës. Edhe më keq, nga Shkodra, Edi ...

Me Shume
15 Dec
0

Basha me drejtues të lartë të PPE dhe CDU:  Qeverisja e sotme, rrezik që i kanoset demokracisë dhe shtetit ligjor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Kongresin e partisë së kancelares Angela Merkel CDU, mbajtur në Karlsruhe. Gjatë punimeve të kongresit, zoti Basha u takua dhe bashkëbisedoi me drejtues të lartë CDU-së dhe Partisë Popullore Europiane, me ...

Me Shume
15 Dec
0

Shteti i korruptuar i Edi Ramës, ja si ndahen vendet e punës në burgje si plaçkë lufte

Çdo ditë e më tepër, çdo shqiptar po bindet se Edi Rama është në krye të një shteti të korruptuar, kriminal, nepotik e partiak. Justifikimet e tij për papunësinë në rritje, dhe për pakënaqësinë në rritje ndaj tij edhe brenda ...

Me Shume
14 Dec
0

Shteti i korruptuar i Ramës, deputetët e ministrat sekserë të punësimit

Edi Rama thotë se po bën shtet, dhe ka ardhur për të bërë shtet jo për të punësuar njerëzit në shtet. Kjo sigurisht është një prej gënjeshtrave e mashtrimeve të koleksionit të tij. Ai në fakt është në krye të ...

Me Shume
13 Dec
0

Shteti i korruptuar i Edi Ramës, miliona në muaj edhe për deputetin Rakip Suli

Me mijëra euro kosto nga taksat e shqiptarëve me transmetimet live disa orë në ditë, Edi Rama po predikon të kundërtën e asaj që po bën në realitet. Flet për shtet, shtet, shtet, por edhe të pranishmit në sallat e ...

Me Shume