fbpx

Author Archives: admin

21 Jan
0

Qeveria harxhon për reklama, vendi në krizë të thellë ekonomike

Të nderuar kolege, Nisja e sesionit  të ri parlamentar ndodh, në kushtet e krizës më të rëndë që ka përfshirë vendin,  në të gjithë sektorët,  në vitin e tretë qeverisës të Rilindjes. Madje personalisht, prisja që sot  të na lajmëronit ...

Me Shume
21 Jan
0

Rama dhe Tahiri tradhtuan dëshmitarin e drejtësisë, favorizojnë Aldo Baren

Denoncimi në media i Arben Kices, që bëri të mundur dënimin e bandës së lushnjes që solli drejtësi për krimet cnjerëzore të Aldo Bares, është tronditës dhe tregon se si ai trajtohet si armik nga çdo hallkë e shtetit. Në ...

Me Shume
20 Jan
0

PD në Komisionin e Edukimit dhe Medias i kërkon llogari qeverisë për Çulin, arrestimin e gazetarëve dhe problemet në arsim

Njoftim për shtyp i Partisë Demokratike, 20 Janar 2016   Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Edukimin dhe Mediat deputetët e opozitës Luciano Boçi e Bedri Hoxha sollën në debat aktin e padenjë të Ervin Culit, drejtor i Teatrit ...

Me Shume
20 Jan
0

Uroj që gjeneratat e gazetarëve të edukuar nga pedagogu Bala do të dinë ta ruajnë amanetin e tij për t’i shërbyer të vërtetës

Shpreh ngushëllimet e mia për familjarët e Agron Balës. Ndarja e shpejtë dhe shumë e parakohshme nga jeta na ka hidhëruar thellë, ka hidhëruar thellë kolegët e tij, komunitetin e gazetarëve, pedagogët, publicistët, ndjekësit e tij anembanë. Në këtë ditë ...

Me Shume
20 Jan
0

Fondi shëndetësor që mbikqyret nga Beqaj, dhjetra milionë lekë abuzime

Fondi i detyrueshëm shëndetësor, mbikqyret drejtpërdrejt nga Ilir Beqa, i cili është kryetar i bordit. Ky institucion me në krye Ilir Beqën, është zhytur në një abuzim të paimagjinueshëm dhe miliona janë vjedhur në çdo drejtim; në kancelari, bileta, udhëtime ...

Me Shume
20 Jan
0

Mashtrimet e Çelës, për të mbuluar korrupsionin me miliona euro

Një investigim i fundit i medias, ka zbuluar se bleta punëtore e Edi Ramës, Ardian Cela, është në fakt një brumbull mashtrues. Sic raporton media vetë shkresat zyrtare hedhin poshtë gënjeshtrat e kapobandës së OSHEE për të ardhurat në vitin ...

Me Shume
19 Jan
0

Komisioni i Ekonomisë, ndryshimi i aktit normativ provon evazionin dhe kontrabandën

Sot në Komisionin e Ekonomisë u diskutuan dy akte normative për ndryshimin e buxhetit. Opozita kundërshtoi ashpër ndryshimet në aktin normativ ku reflektohet fakti që ka një mosrealizim të ardhurash prej 310 milionë dollarë për 11 mujorin. Këto të dhëna ...

Me Shume
19 Jan
0

Seriali korruptiv i Beqës, qindra milionë lekë abuzime për spitalet private e klinikat jashtë

Skandalet dhe abuzimet e Ilir Beqës në shëndetësi janë të larmishme dhe në çdo fushë. Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit, për veprimtarinë e Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor për vitin 2014, që gjendet në Prokurori, ...

Me Shume
19 Jan
0

Reforma në Drejtësi, me konsensus e bashkëpunim të palëve

Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Eduard Halimi dhe Zëdhënësja e Grupit Jorida Tabaku, të shoqëruar nga Ekspertët e Opozitës për Reformën në Drejtësi, pritën në një takim Drejtoren për Europën Perëndimore, Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë në Shërbimin e ...

Me Shume
18 Jan
0

Drejtësia e reformuar dhe e pavarur: fundi i korrupsionit dhe pazareve të Edi Ramës

Të  nderuar deputetë, Më lejoni ta filloj me urimet e mia më të përzemërta për gjithsecilin prej jush, për familjet tuaja, për këtë grup parlamentar, për të gjithë anëtarët, mbështetësit e Partisë Demokratike, opozitës anembanë vendit dhe për të gjithë ...

Me Shume