fbpx

Author Archives: admin

05 Mar
0

Rama dërgon rrugë e drita tek klienti i tij, braktis 500 familje të Myzeqesë

Banorët e fshatit Imsht në Lushnjë kanë protestuar për mungesën e rrugës dhe investimeve, çka ua ka bërë jetën shumë të vështirë. Ata denoncojnë kryeministrin Rama se shkoi pak ditë më parë aty dhe inaguroi një rrugë për mikun e ...

Me Shume
04 Mar
0

Intervistë e kryetarit të PD, Lulzim Basha dhënë për gazetarin Çim Peka

Peka: Zoti Basha përshëndetje! Basha: Përshëndetje zoti Peka dhe urime për këtë studio euroatlantike! Peka: Të falënderoj por euroatlanike mund t’i kemi studiot por jo ligjet ose më saktë zbatueshmërinë e tij.  Zoti Basha çfarë po ndodh realisht me ligin ...

Me Shume
04 Mar
0

Dekriminalizimi, beteja e parë me krimin. Tani të zbatojmë ligjin

  Unë besoj se të gjithë ne do të kishim jetuar shumë më mire, nëse nuk do të kishim nevojë për ligjin për dekriminalizimin, për ta detajuar e për ta bërë atë të zbatueshëm. Do të ishim të gjithë të ...

Me Shume
04 Mar
0

S’mund të ketë parlament, me deputetë kriminelë, me deputetë që marrin fonde publike, me komisione hetimore qe bllokohen

“Çështja e parë dhe më kryesore për të cilën opozita u kthye në parlament kishte të bënte me dekriminalizimin dhe largimin efektiv të deputetëve me rekorde të tmerrshme kriminale nga parlamenti. Ky proces në mënyrë të padiskutueshme duhej të përmblidhej ...

Me Shume
04 Mar
0

Parlamenti firmosi nekrologjinë politike të krimit dhe kriminelëve brenda tij!

Kjo ishte një arritje e madhe për përpjekjen tejet të vështirë për luftën kundër krimit të organizuar me pushtet.Ju e vutë re, se njëriu që mungoi në parlament, njëriu që me tërbim u largua nga salla ishte Edvin Kristaq Rama, ...

Me Shume
04 Mar
0

Keqeverisja, korrupsioni dhe lidhja me krimin, shkaqet e eksodit të shqiptarëve

Deputetja Deda merr pjesë në takimin për gratë refugjate, zhvilluar në Bruksel.  Deputetja e Partisë Demokratike, Albina Deda mori pjesë në takimin me europarlamentare “Gratë refugjate dhe azilkërkuese në BE”, zhvilluar në Bruksel. Deputetja Deda u shpreh se: “2015 ishte ...

Me Shume
04 Mar
0

Arrestimi i një kryetari partie për një protestë, këmbanë alarmi

“Sot ra një këmbanë alarmi që shteti ligjor në këtë vend ka rënë. Ky shtet po përpëlitet. Të arrestosh kreun e një partie pse zhvillon një protestë, do të thotë që e drejta e shtetit ligjor nuk ekziston më në ...

Me Shume
04 Mar
0

Basha-Mogherini: Parakusht për të ecur përpara me Reformën në Drejtësi është dialogu politik që çon drejt konsensusit bazuar mbi kriteret e Venecias

Shqipëria në Bashkimin Europian nuk mund të jetë Shqipëria e Prengëve, Bushëve, Ndokëve, Roshëve por duhet te jetë Shqipëria e demokratëve dhe socialistëve të ndershëm me ofertë dhe program të besueshëm.Me zgjedhje të lira dhe të ndershme, me drejtësi të ...

Me Shume
04 Mar
0

Betonizimi i Tiranës, PD kërkon mbajtjen e referendumit lokal

Kërkesa dorëzohet në KQZ nga Departamenti i Mjedisit. Të dëgjohet zëri i qytetarëve   Partia Demokratike depozitoi sot 3 kërkesa për referendume vendore që të mundësoje që zëri i qytetareve të dëgjohet. Konkretisht, kërkohet referendum vendor për: -Parkimin nëntokesor tek ...

Me Shume
04 Mar
0

Po falimentojmë, nuk heshtim më!

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma bisedoi me tregtarë të rrugës së Barrikadave në njësinë nr 9 në Tiranë mbi vështirësitë e biznesit të vogël, taksat e rritura të Bashkisë dhe tarifat e reja që ajo ka vendosur. Tregtarët ...

Me Shume