fbpx

Author Archives: admin

20 Mar
0

Përmeti në varfëri të skajshme, qytetarët rrisin besimin tek PD  

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e qytetit të Përmetit mbi situatën ekonomike dhe sociale të tyre. Pronarët e bizneseve të vogla dhe qytetarët shprehën dhimbjen e madhe për varfërinë e skajshme që ka mbërthyer qytetin ...

Me Shume
18 Mar
0

Korrupsioni në shëndetësi, krimi më i madh i Ramës

Deputetja e Partisë Demokratike, Kryetare e Komisionit Parlamentar për Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë Albana Vokshi denoncoi sot krizën e rëndë në shëndetësi në një bashkëbisedim me gazetarët. Vokshi në krye gjeti rastin të vlerësojë mediat në betejën që është bërë ...

Me Shume
18 Mar
0

Basha-Nuland: SHBA do të ndihmojë Shqipërinë të realizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme

Senatori Kirk: Korrupsioni i përhapur, papunësia e lartë, krimi i organizuar, pengojnë sot Shqipërinë për të shfrytëzuar të gjithë potencialin e saj. – Impostimi o reformë o zgjedhje, nuk është gjë tjetër veçse një blof i Edi Ramës – Miratimi ...

Me Shume
17 Mar
0

Punimet tek parku në shkelje të ligjit, qytetarët të pyeten me referendum

Qindra qytetarë protestuan sot pranë Parkut të Liqenit në Tiranë kundër prerjes së pemëve, betonizimit dhe ndërtimit pa ligj brenda tij. Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi tha se rezistenca ndaj këtyre punimeve antiligjore do të vijojë ...

Me Shume
17 Mar
0

Berisha: Byroja ferr dhe tmerr për Ramën, nuk pranojmë një parlament që nuk zbaton vendimet e Kushtetueses!

Prononcimi bërë në parlament gjatë seancës: Unë e konsideroj kryesimin e seancës nga ju “madame lokomotiva” një sfidë të hapur që ju i bëni qytetarëve shqiptarë, një sfidë që ju i bëni ligjit të vendit, transparencës dhe ekzistencës së këtij ...

Me Shume
17 Mar
0

Krimi në partneritet me Ramën e Tahirin, terrorizon qytetarët në mes të Tiranës

Një seri atentatesh dhe shpërthimesh me eksploziv kanë tronditur Tiranën, duke mbjellë terror e frikë e duke shtuar pasigurinë publike. Ky përkeqësim i rendit dhe i ligjit e ka kthyer kryeqytetin dhe vendin në ditën më të keqe të sundimit të ...

Me Shume
17 Mar
0

Nuk ka asnjë dilemë, do të ketë dhe Reformë në Drejtësi dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e kongresmenëve amerikanë për sfidën që ka sot përpara jo vetëm Partia Demokratike por çdo qytetar shqiptar, pastrimi i politikës nga të inkriminuarit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme si dhe ...

Me Shume
17 Mar
0

Opozita nuk bëhet pjesë e akteve që i shërbejnë grabitjes së qytetarëve të vendit

Dy ditë më parë kryeministri francez doli në një deklaratë publike për të shpallur që Benzamen, futbollist, lojtar që luan me Realin e Madridit, nuk mund të luajë me Kombëtaren franceze, sepse ai është i akuzuar jo i dënuar, i ...

Me Shume
17 Mar
0

Letër e hapur e këshilltarëve të Partisë Demokratike drejtuar organizatave ndërkombëtare dhe ambasadës së ShBA-së

BASHKIA TIRANË KËSHILLI BASHKIAK GRUPI I KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE Tiranë, më 17/03/2016      Drejtuar: Z. Sadi Vorpsi Prefekt, Qarku Tiranë Marco Leidekker Shefi i Zyrës Këshillit të Europës, në Shqipëri ShTZ. Florian Raunig Kryetar i Prezencës së OSBE-së, në Shqipëri ShSZnj.  ...

Me Shume
17 Mar
0

Basha: Nuk ka asnjë dilemë, do të ketë dhe Reformë në Drejtësi dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e kongresmenëve amerikanë për sfidën që ka sot përpara jo vetëm Partia Demokratike por çdo qytetar shqiptar, pastrimi i politikës nga të inkriminuarit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme si dhe ...

Me Shume